Filmowy weekend w Dobrym Miejscu – “Ostatni Bastion” oraz “Loyola”!

Filmowy weekend w Dobrym Miejscu – “Ostatni Bastion” oraz “Loyola”!

8 listopada, 2017 Wyłącz przez mateo

Dobre kino w Dobrym Miejscu - Festiwal Filmowy ARKA 2017

W najbliższy weekend w ramach Festiwalu Filmowego ARKA 2017 w Dobrym Miejscu w Warszawie zobaczymy dwa świetne tytuły: “Ostatni Bastion” (11 listopada) oraz “Loyola” (12 listopada). Bilety w cenie 15 zł można kupić na www.chrzescijanskiegranie.pl.

 

Druga edycja Festiwalu Filmowego ARKA w tym roku gości w ośmiu miastach Polski. Tym razem zobaczymy też osiem filmów z różnych zakątków świata – dokumenty, jak i fabularne. W tym roku gospodarzem warszawskich pokazów jest Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce – zapraszamy już w najbliższy weekend: 11 i 12 listopada na pokazy świetnych filmów: “Ostatni bastion” oraz długo oczekiwany “Loyola.

 

Bilety są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie sklepu Chrześcijańskie Granie, stacjonarnie w godzinach pracy sklepu w Dobrym Miejscu wejście B oraz na godzinę przed pokazami filmów.

 

Zobacz też: Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2017 – pokazy w Warszawie (Dobre Miejsce)

 

PRZECZYTAJ OPISY FILMÓW:

 

LOYOLA

 

„Gdybyś słyszał głos Boga, czy chciałbyś zachować to dla siebie?” Dramat historyczny oparty na „Opowieści Pielgrzyma” – autobiografii św. Ignacego z Loyoli, założyciela zakonu jezuitów. To historia żołnierza, grzesznika i człowieka przemocy, który, starając się zwrócić się ku światłu, musiał stoczyć walkę na śmierć i życie e swoimi wewnętrznymi demonami.

IGNACIO DE LOYOLA (LOYOLA), reż. Paolo Dy Filipiny 2016; czas trwania 118 min.

 

OSTATNI BASTION

 

Filmowa opowieść o losach społeczności chrześcijańskich – Asyryjczyków, Chaldejczyków, Syriaków – zagrożonych wojną domową i atakami ISIS . Bohaterka filmu, Helma, asyryjsko-amerykańska nauczycielka z Nowego Jorku, spędza letnie wakacje w Iraku i Syrii. Podczas swojej podróży trafia do obozów dla uchodźców, którzy uciekli przed ISIS, spotyka milicjantów broniących ostatnich wiosek oraz dociera do własnej rodziny w Qamishli w północnej Syrii. Helma staje się świadkiem rozpaczy i prześladowań ale także aktów odwagi i budzącej się nadziei. Odkrywa, co to znaczy poświęcić się za swoją wiarę i społeczność.

 

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi dziennikarz, fotograf, publicysta i filmoznawca Paweł Kęska.

OUR LAST STAND (OSTATNI BASTION), reż. Jordan Allott
USA/Irak/Syria; czas trwania: 54 min.

 

Więcej informacji o Festiwalu na www.festiwalarka.pl