Dobre Kino: film o św. Charbelu za darmo w Dobrym Miejscu (Warszawa)

Dobre Kino: film o św. Charbelu za darmo w Dobrym Miejscu (Warszawa)

18 sierpnia, 2017 Wyłącz przez mateo

św. Charbel - Dobre MiejsceW związku z koniecznością odwołania premiery filmu „Fatima. Ostatnia Tajemnica” wynikającą ze zmiany praw dystrybucji filmu po stronie polskiego dystrybutora, Dobre Miejsce (ul. Dewajtis 3, Warszawa) zaprasza 19 sierpnia o 18.00 na film „Święty Charbel”, który w Dobrym Miejscu obejrzało dotychczas prawie 1000 osób. Kolejną niespodzianką jest to, że pokaz jest całkowicie darmowy!

 

Film (nakręcony w języku arabskim!) o życiu św. Charbela – jednego z najbardziej zagadkowych świętych wszechczasów, maronickiego mnicha z Libanu, z którego osobą związane są liczne uzdrowienia i cuda.

 

Do dziś pojawiają się nowe świadectwa nadprzyrodzonych wydarzeń dokonanych za jego wstawiennictwem, a do klasztoru w Annaya, gdzie spoczywają relikwie świętego, każdego roku pielgrzymuje dziesiątki tysięcy osób.

 

Nikt nigdy nie widział twarzy Charbela po jego wstąpieniu do klasztoru, z wyjątkiem, oczywiście, jego współbraci. Za życia nikt go nigdy nie portretował ani nie fotografował. Zawsze opuszczony na oczy kaptur i całkowite wycofanie się ze świata zasłaniały jego tajemniczą twarz. Dnia 8 maja 1950 roku, to znaczy pół wieku po jego śmierci, akurat był to dzień jego urodzin (8 maja 1823 roku), czterej misjonarze maronici, którzy przybyli z Kraim do Annaya, zrobili sobie grupowe zdjęcie razem ze stróżem grobu.

 

Podczas wywoływania zdjęcia fotograf zauważył w centrum fotografi i szóstą tajemniczą osobę: mnicha z białą brodą, widocznego do połowy klatki piersiowej, z kapturem na głowie i opuszczonymi oczami. Eksperci wykluczyli fotomontaż. Starsi mnisi rozpoznali w nim ojca Charbela, wyglądajacego dokładnie tak, jak w ostatnich dniach życia. Od tego czasu wszystkie portrety świętego są kopiami tej cudownej pośmiertnej fotografii, włącznie z oficjalnym wizerunkiem przedstawionym światu na Placu Św. Piotra w Rzymie z okazji jego kanonizacji, w dniu 9 października 1977 roku.

 

DOBRE MIEJSCE wej. B; Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki

19 sierpnia 2017 (sobota) godz. 18:00 DOBRE MIEJSCE Wstęp wolny! www.dobremiejsce.org

Zapraszamy rodzinnie, film od 12 r.ż.