LITANIA WOLNOŚCI – ks. Popiełuszko słowem i dźwiękiem

LITANIA WOLNOŚCI – ks. Popiełuszko słowem i dźwiękiem

22 lutego, 2017 Wyłącz przez mateo

 

Popiełuszko - Litania Wolności

26 marca 2017 o godz. 17:00 w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce odbędzie się uroczysta premiera najnowszego projektu muzyczno-wizualnego zespołu El Camino z udziałem Adama Woronowicza „ Popiełuszko – Litania wolności ”. Bilety po 30 zł do kupienia na www.chrzescijanskiegranie.pl lub stacjonarnie w sklepie Chrześcijańskie Granie (ul. Dewajtis 3, Warszawa).

 

33 lata temu pewien kapłan wypowiedział na Eucharystii następujące słowa: „ Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy.” Nie wiedział on, że była to jego ostatnia Eucharystia, że nie będzie mu dane już nigdy więcej sprawować tej ofiary na ziemi. Był to ksiądz Jerzy Popiełuszko.

 

“Popiełuszko – Litania Wolności” to duży projekt multimedialny: 5-częściowa suita autorstwa Mariusza Kozickiego, lidera zespołu El Camino. Muzyka została napisana na 12 osobowy skład z gościnnym udziałem kwartetu smyczkowego. Nieodłącznym elementem „Litanii Wolności” są wybrane fragmenty z kazań ks. Jerzego wygłoszonych w trakcie „Mszy za Ojczyznę” – czyta je Adam Woronowicz – odtwórca głównej roli w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Całość dopełnia pokaz zdjęć z życia Błogosławionego Kapłana.

 

“Chcemy zachęcić Was do tego, aby zgłębić historię jego życia oraz aby swoje potrzeby, smutki, radości i rozterki zanosić do jego rąk, bo ks. Jerzy tak jak napisał na swoim prymicyjnym obrazku, Bóg „leczy rany naszych serc”. – mówią członkowie zespołu El Camino.

 

KUP BILET:  POPIEŁUSZKO – LITANIA WOLNOŚCI >>>

 

Zespół El Camino został zawiązany jesienią 2010 roku. Repertuar grupy stanowi autorski materiał. W roku 2011 ukazała się debiutancki album pt. „Bliżej” z promującym go singlem „Do przyjaciela w bieli”. W kolejnym roku zespół zaprezentował muzykę do rozważań drogi krzyżowej bł. Ks. I. Kłopotowskiego. Całość została wydana w roku 2014 na albumie „Miłość Niepojęta” przez Wydawnictwo Sióstr Loretanek. W następnym roku zespół koncertuje prezentując muzykę inspirowaną tekstami św. Josemarii Escrivy założyciela Opus Dei. Litania Wolności to najnowszy, i jednocześnie największy artystyczny projekt zespołu w hołdzie kapłanowi solidarności.

 

Organizatorzy wydarzenia: El Camino, Centrum Kultury Dobre Miejsce

Partner: Chrześcijańskie Granie

Patroni medialni: Gość Niedzielny, Niedziela, Radio Warszawa, Salvatti.pl, Gimnazjum Popiełuszki, Miesięcznik Wychowawca, Dwutygodnik młodzieży katolickiej Droga, Opoka, Tak Rodzinie, Idziemy, KMDM.pl, Klubo-restauracja DOCELOWO, Gazeta Polska, Chrześcijańskie Granie, KoncerTY+, Telewizja Republika,  Niezalezna.pl

 

Podoba się? Możesz zaprosić El Camino do siebie – wejdź i zobacz ich wizytówkę w naszym serwisie: