Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2017 – pokazy w Warszawie (Dobre Miejsce)

Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2017 – pokazy w Warszawie (Dobre Miejsce)

14 października, 2017 Wyłącz przez mateo

Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2017Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2017 zaprezentuje tym razem osiem filmów, zarówno fabularnych jak i dokumentów, nie pokazywanych jeszcze w polskich kinach. Festiwal otworzy jedna z najważniejszych premier kina chrześcijańskiego tego roku – Case for Christ (Sprawa Chrystusa).

 

“Festiwal jest dla tych, którzy są ciekawi. Dla tych, którym nie jest wszystko jedno. Dla tych, którzy jak Lee Strobel poszukują prawdy i odpowiedzi na najważniejsze pytania. Wreszcie dla tych, którzy kochają kino i chcą w nim spędzać czas w przekonaniu, że nie był to czas stracony.” – mówią organizatorzy.

 

Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2017 odbędzie się będzie w 8 miastach Polski: w Białymstoku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Nowym Sączu, Rzeszowie, Siedlcach i Warszawie. Filmy prezentowane będą w kolejne weekendy listopada 2017. Więcej info na www.festiwalarka.pl

 

Bilety na pokazy warszawskie dostępne będą w serwisie Bilety24.pl oraz w sklepie Chrześcijańskie Granie (ul. Dewajtis 3, wejście B) (poza pokazem 5 listopada) – bezpośrednio przed seansem i on-line. (od 16 października)

 

Organizatorom zależy, aby Festiwal ARKA był odpowiedzią na potrzeby ludzi ceniących spotkania z filmem dobrym i ważnym – w myśl hasła przewodniego: Zobacz filmy, które zmieniają życie. Wierzą, że filmy, które wybrali i które obejrzy polska publiczność, wpisują się w mądrą i otwartą dyskusję o współczesnym świecie, o sensie życia i o wartościach chrześcijańskich. Wartościach, które zbudowały fundamenty naszego świata i które są tak ważne dla wspólnego rozwoju Polski i Europy.

 

Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2017 – repertuar Warszawa:

 

 

4 listopada 18:00: Cisza, reż. Sobo Swobodnik, 84 min.Wstęp i spotkanie po filmie poprowadzi O. Marek Kotyński, redemptorysta, teolog kina i filmoznawca z Papieskiego Wydziału Teologicznego

5 listopada 18:00: Sprawa Chrystusa*, reż. Jon Gunn, 112 min. Spotkanie po filmie poprowadzi O. Marek Kotyński, redemptorysta, teolog kina i filmoznawca z Papieskiego Wydziału Teologicznego (pokaz wyjątkowo w Kinie Wisła, pl. Wilsona 2)

11 listopada 18:00: Ostatni bastion, reż. Jordan Allott, 54 min. Spotkanie po filmie poprowadzi Paweł Kęska, teolog, historyk sztuki, absolwent Europejskiej Akademii Fotografii, reportażysta i dziennikarz radiowy.

12 listopada 18:00: Loyola, reż. Paolo Dy, 118 min.

19 listopada 18:00:Gurgacz reż. Dariusz Walusiak, ok. 70 min. Spotkanie po filmie poprowadzi Jakub Gołębiewski,historyk, pracownik IPN.

25 listopada 18:00: Ziemia bezdomnych, reż. Marcin Janos Krawczyk, 50 min. Po filmie spotkanie z reżyserem Marcinem Janosem Krawczykiem i bohaterami filmu.

2 grudnia 18:00: Oblicze miłosierdzia, reż. David Naglieri, 57 min.

3 grudnia 18:00: Życie brata Rogera, reż. Wspólnota z Taize, 90 min, po filmie modlitwa w duchu Taize, w podziemiach kamedulskich na ul. Dewajtis

 

MIEJSCE POKAZÓW:

Katolickie Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE / ul. Dewajtis 3, wejście B, Warszawa

 

BILETY:

Cena: 15 zł  (dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny cena specjalna: 13 zł – dostępne w sprzedaży stacjonarnej)

Do kupienia w Chrześcijańskim Graniu bezpośrednio przed seansem albo on-line na www.chrzescijanskiegranie.pl