Dobre Kino na weekend: “Klient” oraz “Cotolay” w Dobrym Miejscu (14 i 15 października)

Dobre Kino na weekend: “Klient” oraz “Cotolay” w Dobrym Miejscu (14 i 15 października)

11 października, 2017 Wyłącz przez mateo

Razem z Dobrym Miejscem polecamy dobre kino na weekend. W sobotę 14 października o 18.00 odbędzie się pokaz filmu “Klient” (zdobywca Oscara 2017), a w niedzielę, 15 października o 15.30 zobaczymy rodzinny film “Cotolay – mały druh Franciszka”. Bilety w cenie 15 zł do kupienia na www.chrzescijanskiegranie.pl lub bezpośrednio przed pokazem.

 

“Klient” otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego.

 

Po pewnej przerwie Dobre Miejsce zaprasza na wartościowe kino religijne. Zapraszamy rodzinnie z dziećmi już od 7 roku życia! Scenariusz filmu “Cotolay – mały druh Franciszka” luźno bazuje na 13-wiecznej legendzie o św. Franciszku i jego dwóch braciach zakonnych, którzy w 1214 roku przywędrowali do Santiago de Compostella, gdzie święty postanowił założyć klasztor.

 

Zobaczcie opisy filmów i ich zwiastuny:

 

KLIENT – OPIS FILMU:

Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

„Klient” to pełna napięcia opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.

“W swoim najnowszym filmie chcę zrozumieć, jak zewnętrzne okoliczności mogą doprowadzić do przemiany łagodnego człowieka w kogoś nieustępliwego, gwałtownego i brutalnego.” – mówi Asghar Farhadi

 

COTOLAY – OPIS FILMU:

Nie wiemy na pewno, czy rzeczywiście św. Franciszek tam dotarł. Ale to nieważne. Pełna fantazji, humoru i radości wiary filmowa opowieść José Antonio Nieves Conde, jednego z mistrzów hiszpańskiego kina, to małe arcydzieło kina familijnego z mocnymi akcentami religijnymi przeznaczona dla całej rodziny.

 

Dla bohatera filmu, urwisa noszącego przezwisko Cotolay, spotkanie ze św. Franciszkiem stanie się punktem zwrotnym w jego życiu. Film kręcono w jednym z najbardziej malowniczych regionów Hiszpanii, gdzie zachowały się najwspanialsze zabytki średniowiecznej architektury, a kostiumy, scenografia i muzyka nawiązują również do stylu z epoki.

 

Bilety w cenie 15 zł do nabycia on-line na stronie sklepu “Chrześcijańskie Granie”. Stacjonarnie od 1.10 w Dobrym Miejscu wej. B w godz. pracy sklepu “Chrześcijańskie Granie” oraz godzinę przed seansem w dniu wydarzenia.