Lidia Pospieszalska powraca z nową płytą – Podróże po chmurze już dostępne!

Lidia Pospieszalska powraca z nową płytą – Podróże po chmurze już dostępne!

11 października, 2017 Wyłącz przez mateo

Lidia Pospieszalska - Podróże po chmurzeNowa płyta Lidii Pospieszalskiej „Podróże na chmurze” pojawia się w 10 lat po ukazaniu się debiutu ”Inaije”. Album  jest bardzo różnorodny, pełen inspiracji: jazzem, rytmami afrykańskimi, rapem, rockiem, funkiem, muzyką klasyczną a także ludową. Kupicie ją od dzisiaj na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Za sprawą osobistych tekstów  i mieniącej się różnymi kolorami muzyki, można wybrać się w daleką  podróż i zapomnieć  na chwilę o zgiełku ulicznym,  wszystkim co nas dręczy, codziennym zabieganiu. Jak mówi sama Lidka: „To płyta bardzo „przyrodnicza”… o porach roku, podróżach, zachwycie nad światem… no i o  miłości 🙂 Podróżujemy na chmurze wyobraźni po muzycznym świecie Lidii który, choć różnorodny, trudno pomylić z jakimkolwiek innym. 

 

Ludowość wybrzmiewa  w  postaci polskiej melancholijnej  nuty, słyszalnej niemalże we wszystkich utworach. Owej „melancholijnej nucie” towarzyszą różnorakie rytmy. W “Zagrudnionym” i “Piosence przedrzeźnionej” Lidia gra na radomskim bębenku obręczowym, w innych utworach słychać mocną sekcję rytmiczną, niekiedy gęsty puls instrumentów perkusyjnych  albo sample, których artystka używa z umiarem.

 

Poprzednia płyta zebrała ona bardzo dobre recenzje w prasie , a piosenka tytułowa znalazła się w 2007 roku na Liście Przebojów Radiowej “Trójki” a nawet doszła do pierwszego miejsca.

 

Oprócz klasycznych piosenek z tekstem, znajdziemy tu utwory, w których swój głos Lidia traktuje bardziej instrumentalnie (15, Podróże na chmurze, Walc dla Krzysztofa, Cafe misja, Ty). Jak twierdzi artystka, ten sposób śpiewania, nie ograniczony konkretnym znaczeniem słów, daje dużo wolności w wyrażaniu emocji.

 

“Podróże po chmurze” składają się z piosenek, które Lidia sama komponuje i aranżuje (za wyjątkiem dwóch utworów, których jest współautorem).

 

Produkcja muzyczna jest już dziełem wspólnym Lidii i Marcina.  W nagraniach udział wzięli zaproszeni do współpracy znakomici muzycy. Oprócz stałego składu koncertowego (Tomek Basiuk, Kamil Cudzich, Zuzia Tomaszewska, Łukasz Kluczniak) na płycie zagrali goście: Frank Parker, Jerzy Mazzoll, Andy Ninvalle, Jarosław Bester, Tomas Cellis Sanchez, Marek Ślosarski, Mateusz Pospieszalski, Marek Pospieszalski, Darek Bafeltowski, Kwartet smyczkowy “Smykowisko”  oraz synowie Lidki i Marcina: Nikodem i Mikołaj.

 

Zobacz też: Malchus – Ur już w sprzedaży! [nowość]

 

Teksty piosenek dobrane bardzo starannie i są to głównie wiersze: Grzegorza Żaka (Zagrudniony, Akacjowe czary, Muzyka Ciszy, Bosso po Wrocławiu, Szarość a radość), Janusza Różewicza (Ty), humorystyczny tekst Wiliama Shakespeare’a w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka (Piosenka Przedrzeźniona), Roberta Cudzicha (Modlitwa form, Czikiczika) i fragment tekstu z Księgi Koheleta.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zj1wQEm8K3U

 

LISTA UTWORÓW:

1. Podróże na chmurze
2. Czikiczika
3. Bosso po Wrocławiu
4. Piosenka przedrzeźniona (podtytuł Walczynk)
5. Walc dla K.
6. Zagrudniony
7. Szarość a radość
8. Akacjowe czary
9. Muzyka ciszy
10. 15tka
11. Cafe misja
12. Modlitwa form
13. Kohelet
14. Ty

 

Premiera płyty odbyła się 9 października 2017 –  kupicie tutaj >>>