SONG OF SONGS 2018 – program, koncerty i wydarzenia towarzyszące!

SONG OF SONGS 2018 – program, koncerty i wydarzenia towarzyszące!

11 lipca, 2018 Wyłącz przez mateo

Song of Songs obchodzi dwudziestolecie! Jeden z najbardziej rozpoznawalnych koncertów muzyki chrześcijan i nie tylko odbędzie się znów! W dniach 13-14 lipca 2018 w Toruniu zagrają m.in. ARMIA, MIETEK SZCZEŚNIAK, ARKA NOEGO, MATE.O / TU, ANDRZEJ NOWAK I ZŁE PSY, NIEMAGOTU, LIDIA POSPIESZALSKA, JOSHUA AARON, MAŁE TGD, DEUS MEUS, NEW LIFE’M, IKOS. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny i niebiletowany.

 

ZOBACZ CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO PODCZAS FESTIWALU SOS 2019 >>>

 

SONG OF SONGS FESTIVAL – jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Europie, po zeszłorocznym, udanym powrocie (pod sceną w 2017 roku bawiło się łącznie ponad 8000 uczestników) ponownie zawita do Torunia 13 i 14 lipca 2018 roku.

 

W tym roku festiwal SONG OF SONGS obchodzi okrągłe, dwudzieste urodziny. Pierwsza edycja odbyła się 19 czerwca 1998 roku. Remigiusz Trawiński i Wojciech Zaguła, pomysłodawcy i organizatorzy festiwalu, właściciele firmy SOS MUSIC, która swoją nazwę wywodzi od pierwszych liter SONG OF SONGS tak wspominają ubiegłe lata:

 

“Oko Opatrzności czuwało nad nami. Nawet wtedy, a może szczególnie wtedy, gdy podjęliśmy decyzję o zawieszeniu festiwalu, po edycji w 2010 r. Przez siedem kolejnych lat nastało milczenie. Dziś odbieramy to jako dany nam czas biblijnych siedmiu chudych lat. Mamy nadzieję, że teraz nadeszły nowe, tym razem tłuste lata. Mówią również o przyszłości: Nie wiemy, jaka będzie przyszłość, ale czujemy, że powinniśmy zarzucać sieci trochę dalej i szerzej. Czy będzie to bogaty połów? Czas pokaże.”

 

Festiwal odbędzie się na scenie plenerowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Organizatorzy zaplanowali dwanaście koncertów. Każdy dzień festiwalowy otworzy koncert dedykowany najmłodszej części widowni. Organizatorem wydarzenia jest firma SOS MUSIC. Współorganizatorami są Miasto Toruń oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie.

 

SONG OF SONGS – PROGRAM:

Song of Songs 2018 program

 

PIĄTEK, 13 lipca

ARKA NOEGO
LIDKA POSPIESZALSKA
MIETEK SZCZEŚNIAK
DEUS MEUS
ZŁE PSY
IKOS

SOBOTA, 14 lipca

MAŁE TGD
ARMIA
JOSHUA AARON
MATE.O / TU
NEW LIFE M.
niemaGOtu

 

Częścią tegorocznej edycji festiwalu będzie społeczny projekt dla szukających dobrej drogi – NA DRODZE DO SONG OF SONGS. Jest on skierowany do ludzi, którzy borykają się z różnymi problemami, od niesprzyjającego środowiska poprzez uzależnienia, aż do konfliktów z prawem. W ramach projektu, na kilka dni przed festiwalem,odbędą się warsztaty muzyczne dla młodzieży zagrożonej społecznym niedostosowaniem. Ich finałem będzie krótki występ na scenie SONG OF SONGS w pierwszym dniu imprezy, do którego uczestników przygotują profesjonalni muzycy. Artystom oraz uczestnikom festiwalu pomagać będą wolontariusze zaangażowani w ramach projektu.

 

W drugim dniu festiwalu, o godz. 16:30 w sali konferencyjnej „C” CKK Jordanki odbędzie się spotkanie z grupą Boża Banda Byłych Bandytów, na którą organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

Dzień po festiwalu, w niedzielę 15 lipca o godz. 16:30 odbędzie się wydarzenie towarzyszące – koncert zespołu od lat związanego z SONG OF SONGS – Maleo Reggae Rockers pod tytułem „CARITAS SUPER OMNIA EST”, upamiętniający sylwetkę i dzieła błogosławionego księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego, podharcmistrza, harcerza Rzeczypospolitej Polskiej, patrona polskich harcerzy. W koncercie znajdą się utwory z tekstami bł. ks. Stefana Frelichowskiego oraz inspirowane jego życiem i działalnością, do których muzykę napisał Darek Malejonek. Obok Darka Malejonka wystąpią: Marika, Joanna Dubiela, Arkadio oraz Bosski Roman. Wydarzenie odbędzie się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu.

 

Muzyczną relację z SONG OF SONGS będzie można obejrzeć w TVP1 w dniach 22 i 29 lipca o godz. 14:35.