Song of Songs – reaktywacja kultowego festiwalu już w lipcu! [wywiad]

Song of Songs – reaktywacja kultowego festiwalu już w lipcu! [wywiad]

24 czerwca, 2017 Wyłącz przez mateo

Song of Songs 2017

Pisaliśmy już o tym, że Song of Songs Festival powraca. Kultowy festiwal w dniach 14-15 lipca 2017 znów zgromadzi w Toruniu najciekwszych artystów CCM. Poza radością z powrotu – pojawiają się też pytania: jaki będzie nowy SoS? Czy uda się zachować klimat? Do kogo trafi – młodych czy starych fanów? Zadaliśmy kilka nurtujących nas pytań rzecznikowi Festiwalu – Piotrowi Lisowi.

 

Song of Songs Festival – był to największy w Europie festiwal muzyki chrześcijańskiej, odbywał się co roku w fosie zamku krzyżackiego w Toruniu (lata 1998 – 2010). Pomysłodawcami i organizatorami festiwalu byli Remigiusz Trawiński i Wojciech Zaguła, a jego rzecznikiem prasowym – ks. Dariusz Iwański. Dyrektorem artystycznym pierwszej edycji festiwalu był Jan Pospieszalski, a kolejnych edycji Tomasz Kępiński.

 

Na festiwalu wystąpili m.in. 2Tm2,3, 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach, Anastasis, Armia, Antonina Krzysztoń, Arka Noego, Beata Bednarz, Chili My, Full Power Spirit, Joszko Broda, Magda Anioł, Maleo Reggae Rockers, Mate.O, Mietek Szcześniak, Przecinek, Raz, Dwa, Trzy, Trzecia Godzina Dnia, Tomasz Żółtko, Pneuma, Lao Che. Zobacz też: Song of Songs powraca! 14-15 lipca 2017 w Toruniu

 

Chrześcijańskie Granie: Song of Songs to dla wielu osób czas i miejsce wyjątkowe. Oni wiedzą dlaczego. A czy Wy wiecie?

Piotr Lis – rzecznik SoS: Zgadza się, dla wielu osób festiwal Song Of Songs to wyjątkowe wydarzenie. Od ostatniej edycji naszego festiwalu minęło 7 lat. To niemało, a mimo to regularnie spotykamy się z dowodami pamięci i sympatii. Myślimy, że przez lata działania Song Of Songs w Toruniu udało się stworzyć imprezę z jednej strony kultową, a z drugiej autentyczną. Taką, która zapisała się w sercach ludzi ze względu na niesamowity klimat wynikający z połączenia wymiaru duchowego, religijnego i kulturalnego tej imprezy. I to właśnie według nas czyni ją wyjątkową.

 

Myślę, że wiele osób zadaje sobie pytanie – czym będzie nowe Song of Songs? Powrotem do wspomnień, czy czymś zupełnie nowym?

Przeczytaj cały wiwiad na www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl >>>

 

Zobacz: Festiwal Chrześcijańskie Granie – najciekawszy festiwal muzyczny: www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl