Song of Songs powraca! 14-15 lipca 2017 w Toruniu

Song of Songs powraca! 14-15 lipca 2017 w Toruniu

5 czerwca, 2017 Wyłącz przez mateo

Song of Songs 2017

Song Of Songs Festival w Toruniu – jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Europie powraca po 7-letniej przerwie. W dniach 14-15 lipca 2017 w Toruniu zagra kilkanaście zespołów sceny chrześcijańskiej m.in. Maleo Reggae Rockers, Mietek Szcześniak, Luxtorpeda, 2tm,23, TGD, Anastasis i inni. Gościem specjalnym będzie światowej sławy s. Christina Scuccia.

 

SONG OF SONGS FESTIVAL to międzynarodowy festiwal muzyki chrześcijańskiej, którego pierwsza edycja odbyła się w 1998 r. Po siedmiu latach przerwy w organizowaniu tego przedsięwzięcia to muzyczne, międzynarodowe święto muzyki chrześcijańskiej wraca do Torunia i na antenę TVP. SONG OF SONGS jest jedną największych w Europie prezentacją czołówki polskich artystów wykonujących współczesną, profesjonalną muzykę chrześcijańską oraz znakomitych solistów i zespołów z zagranicy.

 

Song of Songs w latach 90-tych i początku XXI wieku był najważniejszym festiwalem sceny chrześcijańskiej w Polsce. Publiczność zgromadzona w Toruniu bawiła się z gwiazdami, jak i debiutantami. Atutem festiwalu była mała scena, która promowała początkujących artystów i niesamowita atmosfera, która przyciągała tysiące osób.

 

 

W tym roku zagrają: Maleo Reggae Rockers, Mietek Szcześniak, Luxtorpeda, Natalia Niemen, 2tm2,3 , Anastasis, Siewcy Lednicy, Michał Rassek, TGD, exodus 15, Fisheclectic, Jafia oraz gość specjalny z Włoch s. Cristina Scuccia (zwyciężczyni włoskiej edycji programu The Voice)

 

Tym razem będziemy bawić się na scenie plenerowej Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki (Al. Solidarnosci 3, Toruń). Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

 

Idea i cel organizowania tej cyklicznej imprezy wynika z przekonania, że w niespokojnej Europie można i trzeba szukać obszarów, w których młodzi ludzie znajdą wspólną płaszczyznę z innymi, podobnie czującymi i myślącymi. Najlepszą formą takiego kontaktu jest muzyka, w szczególności ta inspirowana chrześcijańską tradycją i prawdą płynącą z Ewangelii. Jest ona jednocześnie drogą do pokonywania uprzedzeń, wrogości i obojętności wobec innych ludzi, czy innych wyznań religijnych. Od początku na festiwalu prezentowali się chrześcijańscy muzycy różnych wyznań i tak pozostaje do dzisiaj.

 

Zobacz: Warszawa: Festiwal Chrześcijańskie Granie – www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl