Wolność jest w nas… El Camino i Adam Woronowicz w hołdzie ks. Popiełuszce [fotorelacja]

Wolność jest w nas… El Camino i Adam Woronowicz w hołdzie ks. Popiełuszce [fotorelacja]

27 marca, 2017 Wyłącz przez mateo

Popiełuszko - Litania Wolności El Camino

Wzruszenie, milczenie i brawa na stojąco. Premiera projektu El Camino “Popiełuszko – Litania Wolności” w Dobrym Miejscu była wydarzeniem duchowym. Piękna muzyka autorstwa Mariusza Kozickiego, dobrany pod nią pokaz unikatowych zdjęć ks. Jerzego oraz kazania czytane przez Adam Woronowicza. To wszystko składało się na to wyjątkowe spotkanie.

 

W niedzielne popołudnie, 26 marca 2017 w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce odbyła się uroczysta premiera projektu Popiełuszko – Litania Wolności. Zespół El Camino oraz Adam Woronowicz przygotowali piękne widowisko. Choć to może złe słowo. Lepszym będzie… spotkanie. Było to muzyczno – słowno – wizualne  spotkanie z bł. ks. Jerzym Popiełuszko. Takie przejmujące do głębi.

 

Na potrzeby wydarzenia, skład zespołu został poszerzony o kwartet smyczkowy, który pięknie uzupełniał zespół. Muzycznie lekko, a jednocześnie z uczuciem wędrowaliśmy przez poszczególne etapy życia ks. Jerzego, jego porwanie i pogrzeb.

 

Nie chodziło tylko o wspomnienie kapłana Solidarności – męczennika za wiarę, sprawiedliwość i prawdę. Szczere i osobiste świadectwo Adama Woronowicza pokazało, że to co ks. Jerzy mówił i robił ma sens także dzisiaj. A jego słowa są cały czas aktualne.

 

Zobaczcie naszą fotorelację:

 

 

Więcej zdjęć na naszym profilu FACEBOOK >>>

 

Wydarzenie pod patronatem m.in. Chrześcijańskiego Grania. Płyty zespołu El Camino kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl