PREMIERA: Adam Woronowicz + El Camino w wyjątkowym koncercie (26 marca 2017)

PREMIERA: Adam Woronowicz + El Camino w wyjątkowym koncercie (26 marca 2017)

23 marca, 2017 Wyłącz przez mateo
Popiełuszko - Litania Wolności

BILET: POPIEŁUSZKO – LITANIA WOLNOŚCI / 26 marca – Warszawa

Już za kilka dni obędzie się uroczysta premiera nowego projektu Mariusza Kozickiego z El Camino i gościnnym udziałem Adama Woronowicza. POPIEŁUSZKO – LITANIA WOLNOŚCI to połączenie muzyki, słowa i obrazu. Zapraszamy 26 marca o 17.00 do Dobrego Miejsce w Warszawie. Bilety w cenie 30 zł (dla grup powyżej 5 osób – w cenie 20 zł).

 

KUP TERAZ: bilet na koncert Popiełuszko – Litania Wolności (26 marca, 17.00) / Rezerwacja biletów grupowych pod numerem: 606-451-753

 

“Popiełuszko – Litania Wolności” to duży projekt multimedialny: 5-częściowa suita autorstwa Mariusza Kozickiego, lidera zespołu El Camino. Muzyka została napisana na 12 osobowy skład z gościnnym udziałem kwartetu smyczkowego. Nieodłącznym elementem „Litanii Wolności” są wybrane fragmenty z kazań ks. Jerzego wygłoszonych w trakcie „Mszy za Ojczyznę” – czyta je Adam Woronowicz – odtwórca głównej roli w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Całość dopełnia pokaz zdjęć z życia Błogosławionego Kapłana.

 

“Chcemy zachęcić Was do tego, aby zgłębić historię jego życia oraz aby swoje potrzeby, smutki, radości i rozterki zanosić do jego rąk, bo ks. Jerzy tak jak napisał na swoim prymicyjnym obrazku, Bóg „leczy rany naszych serc”. – mówią członkowie zespołu El Camino.

 

 

Zespół El Camino został zawiązany jesienią 2010 roku. Repertuar grupy stanowi autorski materiał. W roku 2011 ukazała się debiutancki album pt. „Bliżej” z promującym go singlem „Do przyjaciela w bieli”. W kolejnym roku zespół zaprezentował muzykę do rozważań drogi krzyżowej bł. Ks. I. Kłopotowskiego. Całość została wydana w roku 2014 na albumie „Miłość Niepojęta” przez Wydawnictwo Sióstr Loretanek. W następnym roku zespół koncertuje prezentując muzykę inspirowaną tekstami św. Josemarii Escrivy założyciela Opus Dei. Litania Wolności to najnowszy, i jednocześnie największy artystyczny projekt zespołu w hołdzie kapłanowi solidarności.