Dzień kobiet i muzyka chrześcijańska. El Camino w Dobrym Miejscu!

Dzień kobiet i muzyka chrześcijańska. El Camino w Dobrym Miejscu!

9 marca, 2015 Wyłącz przez m.guzek

el camino koncert

 

„Dzień kobiet i muzyka chrześcijańska; zestawienie godne chorej głowy.” – tak jeden z internautów skomentował zapowiedź koncertu zespołu El Camino, który 8 marca odbył się w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce w Warszawie. Sala bł. ks. Jerzego Popiełuszki nie została wypełniona po brzegi, ale Ci którzy przyszli nie mogli żałować. Występ El Camino to było piękne, jazzowo – popowe granie z autentycznym przekazem. Ze sceny popłynęła miłość niepojęta.

 

Czy przy muzyce chrześcijańskiej można dobrze się bawić? Czy można się wzruszyć i wejść w inny wymiar? Odpowiedź jest prosta. Można. Mogliśmy się o tym przekonać podczas wczorajszego koncertu. Nie był to występ, który miał porwać publikę do tańca. Była to muzyka bardziej do różańca. Łzy, dreszcze, doświadczenie pokoju w sercu. Poruszała. Szczególnie w utworach z płyty „Miłość Niepojęta” czy też w przepięknej aranżacji piosenki „Światło i Sól”. Miłość była obecna we wszystkich tekstach – do Boga, drugiego człowieka i tego dalszego, jak i najbliższych. A co można dać lepszego kobiecie? I w ogóle – człowiekowi?

Pomysł na koncert zespołu El Camino na Dzień Kobiet wydawał się czymś nie trafionym… Tymczasem mimo tego, że bilety na koncert kosztowały 25 zł, a zespół w ostatnim czasie grał bardzo rzadko, to udało się. Fani Radia Warszawa, Banku Słuchaczy, Chrześcijańskiego Grania, Radia Wnet i oczywiście Dobrego Miejsca nie zawiedli. Zaufali. Przyszli by posłuchać przeboju „Do przyjaciela w bieli”, czy „Stacji 9″, która w ostatni piątek znalazła się na szczycie Złotej Dziesiątki Radia Warszawa. Poza piosenkami z płyt „Bliżej”, drogi krzyżowej „Miłość Niepojęta”wybrzmiały nowe utwory napisanie do tekstów św. Josemarii Escrivy – założyciela Opus Dei. Dobry czas, a publiczność dała temu wyraz nie pozwalając artystom zejść ze sceny. Musiały być bisy i to aż dwa.

Nie zawiedli również organizatorzy. Wywiązali się z obietnicy. Panie, które pojawiły się na koncercie otrzymały niespodziankę. Nie był to kwiat, który zazwyczaj jest wręczany w Dniu Kobiet. Każda kobieta otrzymała zaproszenie na kolejne wydarzenie muzyczne, które odbędzie się w Dobrym Miejscu. Już za niecały miesiąc odbędzie się Koncert Debiuty 2015 – jeden z największych festiwalu muzyki chrześcijańskiej. „Zestawienie chorej głowy”? Dla pewnych osób pewnie tak. Dla tych osób muzyka chrześcijańska będzie się kojarzyła z czymś słabym i obciachowym. Inne wrażenie mają Ci, którzy wczoraj spędzili Dzień Kobiet w Dobrym Miejscu. Ich zapytajcie.

 

Zobacz zdjęcia z koncertu El Camino w Dobrym Miejscu

Płyty EL CAMINO można kupić na www.chrzescijanskiegranie.pl