Debiuty 2016 – MUODE KOTY zgarnęły wszystko!

Debiuty 2016 – MUODE KOTY zgarnęły wszystko!

25 kwietnia, 2016 Wyłącz przez mateo

Debiuty 2016 - Muode Koty

Debiuty dla życia! 6. edycja Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy za nami – MUODE KOTY zgarneły wszystko! I wszystko oddały, bo chwała należy się Panu! 24 kwietnia 2016 na warszawskich Bielanach w Katolickim Centrum Dobre Miejsce pokazały swój talent młode, debiutanckie zespoły. Tym razem były to Dobre Ludzie, Muode Koty i Krzagolec Gang. Koncert Debiuty im. Moniki Brzozy to jedno z najważniejszych wydarzeń młodej muzyki chrześcijańskiej w Polsce.

 

Debiutem Roku 2016 został wybrany hip-hopowy skład MUODE KOTY. Zarówno jury, jak i publiczność podobnie oceniły 30 minutowy występ tej ekipy z południa Polski. Tomasz HIOB Karenko zebrał wokół siebie “muode koty” – utalentowanych młodych raperów: Michała PAX Bukowskiego, Fabiana FALAMIRA Kurala, Dominika KNOPKA Knopa, Jakuba ERDOIGREKBEIA Rosa oraz Łukasza DJ ANEMA Gąszcza.

 

“Zdobycie tytułu Debiutu 2016 to dla nas ogromna szansa na “wybicie” się i rozpoczęcie wspaniałej przygody na większą skalę, jaką jest głoszenie Dobrej Nowiny przez muzykę! Niesamowite doświadczenie! Pierwszy raz Muode Koty stają na dużej scenie, w pełnym składzie, na ogromnej chrześcijańskiej imprezie, a w efekcie ich połowa publiczności pod sceną uwielbia Boga. I jednocześnie świetnie się bawi! Wow!” – mówi Michał PAX Bukowski.

 

muode_koty_debiuty_2016 fot-Mateusz-Stolarski (10)

 

Publiczność zgromadzoną w sali koncertowej Centrum Kultury Dobre Miejsce na warszawskich Bielanach początkowo rozgrzewał charyzmatyczny perkusista Skaldów – Jan Budziaszek (Skaldowie, koncert Jednego Serca, Jednego Ducha), by następnie prowadząca koncert Ewa Pietrzak (dziennikarka Radio Warszawa) mogła zapowiedzieć pierwszy zespół konkursowy – Dobre Ludzie. Potem pojawiły Muode Koty, a jako ostatni zagrał Krzagolec GANG. Jury przysłuchiwało się muzykom, aby od razu po występie przekazać swoje wrażenia i sugestie zespołowi.

 

W tym roku jury Koncertu Debiuty to: Katarzyna Goszcz (Radio Warszawa), ks. Zdzisław Ossowski (Festiwal Muzyki Gospel w Gniewie), Paweł Karliński (zespół Soudarion – Debiut 2015) i Paweł Guzdek (koncert Bądź jak Jezus).

 

“Słowa krytyki były równie cenne jak wygrana. Jeśli ktoś powiedziałby mi kilka dni temu, że tak to się skończy, z pewnością nie uwierzyłbym jego słowom! A tu proszę, Pan Bóg pokazuje, że tędy droga! Oczywiście wygrana w Debiutach to dopiero początek, a przed nami wiele ciężkiej, ale jakże przyjemnej pracy! Niesamowite doświadczenie, niesamowity czas ! Chwalmy Pana (na spontana)!” – kontynuuje PAX.

 

jury_debiuty_2016 fot-Mateusz-Stolarski (5)

 

W zamierzeniu twórców, ma to być swoista “trampolina” pomagająca młodym twórcom na wybicie się ku profesjonalnym graniu. Dlatego poza tytułem Debiutu Roku 2016 zwycięski zespół otrzymał m. in. 20 godz. nagraniowych w Studio Niepodległości 159, możliwość występu na trzech ważnych festiwalach czy też konsultacje w RTCK Agencja.

 

“Uważamy, że samo to, że spotkaliśmy się tutaj dzisiaj i wspólnie spędziliśmy czas już jest dobrem. A jeśli zobaczymy, jak duży potencjał jest w zespołach, które wystąpiły – to mamy dużo nadziei, że dobra muzyka dotrze do jak największej liczby uszu.” – mówią organizatorzy.

 

Transmisję internetową koncertu można było śledzić poprzez Telewizja “Dobre Media” na stronie www.dobremedia.orgNagranie można już oglądać:

 

Patroni Medialni: KMDM.pl ,koncerTY.chrzescijanskiegranie.pl, Radio Warszawa, Miłujcie Się, Bosko.pl, Lista z Mocą, Rdn Małopolska, Rdn Nowy Sącz, GospelBox, Profeto, Radio Rodzina, Radio Nadzieja, Głos Katolicki, Łomżyńskie24.pl, Muzyczne Dary,opoka tv,radio victoria,Droga, Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, Niecodziennik, Fundacja Być Bardziej, Tv Dobre Media, Tygodnik Idziemy, Do Rzeczy

 

Partnerzy: Fundacja Otwarte Serce,Inicjatywa Praska, Bądź jak Jezus, Festiwal w Gniewie, Skrzydlaty Sandał, Stowarzyszenie Na Fali, Oratorium św. Jana Bosko w Warszawie

sponsorzy: Wiara w Biznesie, Euro RTV Agd, Wielka Wola,
drabinka.pl, RTCK.PL, Kondrat-Media,Studio 159 Niepodległości, Akademiadachow.pl

Patronat modlitewny: Plutony Różańcowe

Patronat honorowy: Abp. Henryk Hoser – biskup warszawsko – praski.
Organizatorzy: Fundacja “Chrześcijańskie Granie”, Dobre Miejsce, chrzescijanskiegranie.pl

 

krzagolec_gang_debiuty_2016 fot-Mateusz-Stolarski (12)