Ostatni film w Lesie Bielańskim: Barany – Islandzka opowieść (18.06.2016, godz. 18.00)

Ostatni film w Lesie Bielańskim: Barany – Islandzka opowieść (18.06.2016, godz. 18.00)

14 czerwca, 2016 Wyłącz przez mateo

Barany - Dobre MiejsceW ramach Forum Filmów Nie-Zwyczajnych, Katolickie Centrum Kultury “Dobre Miejsce” prezentuje ostatni film z dyskusją. „Barany. Islandzka opowieść” to komediodramat i islandzki kandydat do oskara. Pokaz  18 czerwca 2016 (sobota) o godzinie 18:00, bilety po 15 zł kupicie w Chrześcijańskim Graniu.

 

 

Dwaj skłóceni bracia muszą zakończyć czterdziestoletni spór, aby chronić swój dotychczasowy styl życia i to, co najbardziej kochają – owce. Zwycięzca sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes. Komediodramat Grimura Hákonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigurður Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. „Barany. Islandzka opowieść” – islandzki kandydat do Oscara – to film przepełniony błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem.

 

Reżyser przenikliwie ukazuje obraz ludzi broniących – czasem w uparty, a czasem w komiczny sposób – swojego stylu życia i niezależności. Film Hákonarsona to hymn na cześć przekornej ludzkiej natury, która w najtrudniejszej sytuacji potrafi zachować się w nieprzewidywalny, budzący podziw sposób.

 

 

Reżyseria: Grímur Hákonarson
Scenariusz: Grímur Hákonarson
Obsada: Sigurður Sigurjónsson; Theodor Júlíusson; Charlotte Bøving; Jón Benónýsson; Gunnar Jónsson; Þorleifur Einarsson
Zdjęcia: Sturla Brandth Grøvlen
PRODUKCJA: Islandia 2015; Gatunek: Komediodramat
CZAS TRWANIA: 1 godz. 33 min.

 

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca ksiądz dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW)

Zapraszamy, film od 15 roku życia. Bilety do nabycia od 7 czerwca w godz. pracy  oraz od godz.17:00 w dniu seansu w sklepie Chrześcijańskie Granie.

DOBRE MIEJSCE, wej. B, ul. Dewajtis 3, Las Bielański, Warszawa. Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 

Więcej na www.dobremiejsce.org