“Czerwony i Niebieski” – dobre kino w Dobrym Miejscu (16 stycznia, godz. 18.00)

“Czerwony i Niebieski” – dobre kino w Dobrym Miejscu (16 stycznia, godz. 18.00)

14 stycznia, 2016 Wyłącz przez mateo

 

„Czerwony i niebieski” – Forum Filmów Nie-Zwyczajnych prezentuje pierwszy film w nowym roku z dyskusją. Temat roku NIE WIERZĘ W MIŁOŚĆ. Zapraszamy do Dobrego Miejsca już 16 stycznia 2016 o 18.00. Bilety do kupienia w Chrześcijańskim Graniu – cena 15 zł.

 

Giovanni Prezioso, nauczyciel na zastępstwie, pełen wigoru i ambicji mierzy się nie tylko z obojętnością klasy, ale i wypalonym zawodowo profesorem Fiorito.

 

Nagły powrót do szkolnych lat nie dla każdego widza mógłby być przyjemny. Jednak jeśli popatrzy on na swoją szkołę poprzez film Giuseppe Piccioniego na pewno przypomni sobie swoje młodzieńcze porywy, pierwsze miłości, bronione z pasją poglądy. Poprzez wspaniały humor filmu inaczej spojrzy na swoich dawnych nauczycieli. Podobnie jak bohaterowie włoskiej komedii również oni pod pozorami oschłości mogli kryć zarówno dobre serca jak i zawiedzione nadzieje czy liczne osobiste problemy.

 

Błędy w szkolnych pracach nauczyciele bez trudu oznaczali tytułowymi kolorami, czerwonym i niebieskim, to w jaki sposób poprowadzą swoje życie nie jest jednak tak łatwe…

 

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca Ksiądz dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW).

 

DOBRE MIEJSCE ul. Dewajtis 3, Warszawa, wej. B; Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki // 16 stycznia A.D. 2015 (sobota) godz. 18:00 DOBRE MIEJSCE Wstęp – 15zł www.dobremiejsce.org

CZERWONY_I_NIEBIESKI_DOBRE _MIEJSCE_2