Rozgrzewka przed ŚDM: TGD, Maleo Reggae Rockers, niemaGOtu i TAU dali ognia w Warszawie

Rozgrzewka przed ŚDM: TGD, Maleo Reggae Rockers, niemaGOtu i TAU dali ognia w Warszawie

14 czerwca, 2016 Wyłącz przez mateo

Are You Ready? - Rozgrzewka ŚDM - Torwar

Nie jest łatwo wygrać z piłką nożną. Szczególnie gdy trwa Euro 2016. Jednak publiczność, która pojawiła się 12 czerwca 2016 na warszawskim Torwarze wygrała! I nie ma czego żałować. TGD, Maleo Reggae Rockers, niemaGOtu i Tau – gwiazdy muzyki chrześcijańskiej prowadziły dla blisko 1500 osób rozgrzewkę przed ŚDM 2016 w Krakowie. Muzyczne przebudzenie sceny CCM staje się faktem.

 

Warszawski koncert był zwieńczeniem trasy “Are You Ready to say YES?”, która była swoistą”rozgrzewką” przed tym co czeka nas w lipcu tego roku. W czterech miastach: Krakowie, Zabrzu, Wrocławiu i Warszawie zagrały takie gwiazdy jak: TGD, Maleo Reggae Rockers, Arkadio, TAU, niemaGOtu i ks. Jakub Bartczak. Koncerty promowały ideę wolnotariatu. Przed wejściem stało duże stoisko Biura ŚDM, gdzie można było uzyskać wszystkie potrzebne informacje. Warto dodać, że cały dochód z biletów przekazany został na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 

Atmosfera była świetna! Od początku TAU porwał publiczność, która szybko ruszyła się z krzeseł i tańczyła na płycie hali Torwar. Klimat, który zaczął się tworzyć kontynuował zespół kompozytora hymnu ŚDM 2016 – Kuby Blycharza o nazwie niemaGOtu. Śpiewają oni piosenki uwielbienia w tak radosny sposób, że chyba nikt nie mógł się im oprzeć. W lipcu planują wydanie swojej pierwszej płyty.

 

torwar_areYouReady fot. Mateusz Stolarski (9)

 

Następnie na scenę wkroczyli weterani polskiej sceny reggae – Maleo Reggae Rockers, którzy zagrali bardzo dobry (jak zawsze!) koncert – posłuchaliśmy zarówno najnowszych kawałków z płyty Wake Up oraz dobrze znanych przebojów z płyty Addis Abeba i Reggaemova.

 

Ostatnim zespołem i gwiazdą wieczoru było TGD, które kilka dni temu wydało swoją kolejną płytę “Wracam do domu”. I z radością przyznam, że stanęli na wysokości zadania.  Nowe kawałki są bardziej dynamiczne, a niektóre wręcz rockowe, choć muszę przyznać, że najbardziej poruszył mnie najspokojniejszy utwór “Święty, święty, święty” wykonany wspólnie z dzieciakami ze Szkółki TGD.

 

torwar_areYouReady fot. Mateusz Stolarski (74)

 

 

Warto wspomnieć, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania – przygotowanie, scena, nagłośnienie i światła były przygotowane wspaniale.  Poza Krajowym Biurem ŚDM – Kraków 2016 partnerami koncertu był Centralny Ośrodek Sportowy i Ministerstwo Sportu.

 

Mam nadzieję, że to nie koniec i podobne wydarzenia uda się zorganizować w przyszłym roku. Warto też może zaprosić jakiegoś artystę zza oceanu, aby jeszcze lepiej pokazać, że muzyka tworzona na chwalę Bożą może być nie tylko dobra, ale wręcz na najwyższym światowym poziomie. Trasa “Are You Ready?” koncertem na Torwarze się zakończyła, ale tak jak rozgrzewka jest tylko wstępem do właściwego biegu, tak te koncerty były świetną zapowiedzią muzycznego przebudzenia w kraju nad Wisłą, I to już w najbliższym czasie!

 

tekst: ms / foto: ms

torwar_areYouReady fot. Mateusz Stolarski (6) torwar_areYouReady fot. Mateusz Stolarski (34)