Polecamy: “Manglehorn” już 17 października w Dobrym Miejscu

Polecamy: “Manglehorn” już 17 października w Dobrym Miejscu

15 października, 2015 Wyłącz przez mateo

Manglehorn - pokaz w Dobrym MijescuKolejne dobre kino w Dobrym Miejscu. Pokaz filmu „Manglehorn” w ramach Forum Filmów Nie-Zwyczajnych już w sobotę 17 października 2015. Al Pacino w zupełnie inne roli. Pokaz o 18.00, bilety standardowo w super cenie – 10 zł do kupienia w Chrześcijańskim Graniu bezpośrednio przed seansem. Więcej na www.dobremiejsce.org.

 

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca Ksiądz dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW).

 

A.J. Manglehorn jest ślusarzem oraz samotnym dziwakiem, który stara się pogodzić z przeszłością, kiedy to porzucił kobietę swoich marzeń. Angelo Manglehorn (Al Pacino) nigdy nie pogodził się z utratą kobiety, która była miłością jego życia. Żyje samotnie, pogrążony we wspomnieniach, większą bliskość czując do swojego kota niż do ludzi, których spotyka na co dzień. Przed laty sprowadził się do małego miasteczka, gdzie niewielu mieszkańców zna tajemnice z jego przeszłości. Jedyne osoby, z którymi utrzymuje sporadyczne kontakty, to zajęty karierą syn (Chris Messina) oraz zamieszany w podejrzane interesy dawny uczeń (twórca „Spring Breakers” Harmony Korine). Raz w tygodniu Manglehorn celebruje swój mały rytuał: odwiedza lokalny bank, w którym pracuje intrygująca go kobieta (nagrodzona Oscarem za rolę w „Fortepianie” Holly Hunter).

 

Zobaczcie zapowiedź filmu:

 

 

reżyseria: David Gordon Green
scenariusz: Paul Logan
gatunek: Dramat
produkcja: USA 2014
czas trwania filmu: 1 godz. 37 min