Utwór idealny na Wielki Post: Marcin Wargocki i Krzysztof Myszkowski “Droga”

28 lutego, 2023 0 przez mateo

Marcin Wargocki nie daje o sobie zapomnieć. Po pięknej premierze krążka “Do głębi” i zagraniu kilkudziesięciu koncertów w ramach trasy DO GŁĘBI Tour powraca z nowym singlem „Droga”. Wzruszający do głębi i wpisujący się idealnie w czas Wielkiego Postu na pewno poruszy niejedno serce.

Niewątpliwie wyjątkowość tego utworu podkreśla fakt, że Marcin nagrał go wspólnie z legendarnym twórcą i liderem zespołu Stare Dobre Małżeństwo: Krzysztofem Myszkowskim. Wtórują im równie legendarni muzycy: Wojciech Czemplik na skrzypcach, Roman Ziobro na basie i fortepianie oraz Ryszard Żarowski na gitarze.

„Droga” w wykonaniu Marcina Wargockiego i Krzysztofa Myszkowskiego to utwór idealny na Wielki Post.

Marcin zdążył już nas przyzwyczaić do bardzo refleksyjnych, a jednocześnie przystępnych tekstów. Podobnie jest i teraz. Czasem wydaje nam się, że nasz problem jest największy i nie da się go przetrwać, pokonać, czy zrozumieć. Tymczasem, wokół nas są Ci którzy, przeżywają prawdziwe tragedie.

Kiedy śpiewam „Drogę…” wzruszam się do łez. Wraz ze łzami i każdą ich kroplą, modlę się o pomoc, ulgę i nadzieję dla tych, którym wydaje się, że to koniec. Błogosławię, na tyle ile umiem, całym sercem – chorych, zranionych, bliskich tych którzy nagle i niespodziewanie odeszli, wyśmiewanych, zdradzonych, niesłusznie oskarżanych, najuboższych, nałogowców i tych których konkretnie nie wymieniłem, ale są…” – mówi Marcin Wargocki.

Lyric video do utworu dostępne jest pod linkiem:

Sam zaś singiel można usłyszeć w radio oraz w serwisach streamingowych. Utwór jest zapowiedzią kolejnej płyty, którą artysta planuje wydać na początku 2024 roku.

Zdjęcie użyte w lyric video: Paweł Janowski SDS

Grafika strony tytułowej: Krzyś Koszewski

Zdjęcia ze studia: Marcin Zachanowicz