Na Wielki Post – nowy singiel Marcina Wargockiego “Czuwać” [teledysk]

31 marca, 2022 0 przez mateo

We Środę Popielcową, 2 marca 2022 roku o godzinie 19.00 odbyła się premiera drugiego singla “Czuwać” z nadchodzącej trzeciej płyty Marcina Wargockiego. Kawałek mocno wpisuje się w obecną sytuację za naszą wschodnią granicą i wzywa nas do czujności.

Piosenka, choć została napisana już jakiś czas temu, idealnie pasuje do chwili obecnej. Pomaga stanąć w prawdzie. Zarówno w duchu Wielkiego Postu, jak i czasu wojny na Ukrainie. Ten utwór wyraźnie pokazuje, że słowa świętego papieża Jana Pawła II są bardzo uniwersalne i pełne mądrości.

“Czuwać powinniśmy zawsze. Wielki Post ma nam o tym przypomnieć, żebyśmy nie zapomnieli. Aby wygrywać ze złem musimy być czujni… w każdej sekundzie życia.” – mówi Marcin Wargocki.

To już kolejny kawałek, który zapowiada premierę trzeciej płyty Marcina Wargockiego pt. „Do głębi”. Artysta ponownie zabierze nas krainy łagodności, nie omijając jednak trudnych tematów takich jak cierpienie i zaufanie.  Piosenki skłaniają pozytywnie do życia i siebie samego, uczą wrażliwości i dostrzegania śladów Bożej obecności wokół nas. Pierwszy singiel „Myślę o dniu” znalazł się na 1. miejscu „Listy z Mocą”.

Krążek ukaże się w maju 2022 roku, a wydawcą płyty będzie Edycja św. Pawła. Co ciekawe ukaże się ona jednocześnie na płycie CD i vinylu oraz będzie dostępna w serwisach streamingowych.

Patronat honorowy na płytą objął Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński, a patronami medialnymi: Radio Fiat, Radio Warszawa, Radio Doxa, Radio Niepokalanów, Tygodnik Idziemy, Aleteia.pl, Chrześcijańskie Granie

Marcin Wargocki