Sąsiedzi+ muzycznym odkryciem roku 2019 NON-STOP CCM

Sąsiedzi+ muzycznym odkryciem roku 2019 NON-STOP CCM

24 maja, 2019 1 przez mateo

Za nami finał piątej edycji Międzynarodowego Konkursu NON-STOP CCM. Zespół Sąsiedzi+ został jednogłośnie wybrany Muzycznym Odkryciem Roku 2019. Dzięki temu pojawi się także na scenie 9. Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie!

W sobotę 11 maja na scenie Mysłowickiego Ośrodka Kultury  rywalizowały ze sobą cztery zespoły: White Deer, Konrad Pajek, Afar oraz Sąsiedzi+. Każdy z wykonawców podczas piętnastominutowego wystąpienia zaprezentował swoje autorskie utwory. W głównej mierze przeważały energiczne, rockowe dźwięki, ale nie zabrakło również spokojniejszych, uwielbieniowych kawałków. Teksty z głębokim przesłaniem oraz nowoczesne brzmienia sprawiły, że poziom tegorocznego konkursu był naprawdę wysoki, każdy z artystów zaprezentował coś ciekawego.

nonstopccm-150x150Przytulne wnętrze sali widowiskowej Mysłowickiego Ośrodka Kultury, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie koncertu przez TargetSound oraz konferansjerka Adama Guzdka sprawiły, że to nie było tylko jakieś przesłuchanie konkursowe, ale koncert pełną parą! Profesjonalizmem wykazali się także członkowie jury, którzy swoimi opiniami i ocenami zapewne nakierowali uczestników konkursu na jeszcze lepsze tory swojego rozwoju w muzyce CCM.

Wisienką na tym torcie okazał się występ zespołu Sąsiedzi +. Przeciwności losu sprawiły, że trzeba było chwilkę poczekać na ich występ, ale było warto!

Na koncercie Sąsiadów + byłem pierwszy raz, jednak już od początkowych akordów  czułem się jakbym znał ten zespół od dawna. Gęsia skórka i szczęka na podłodze towarzyszyły mi podczas całego show! Już nie mogę doczekać się kolejnego razu ! – chwali się Arek

Sąsiedzi+ NON STOP CCM 2019

Sąsiedzi+ – fot. Mateusz Stolarski Prophet Media

Sąsiedzi+ – fot. Mateusz Stolarski Prophet Media

Muzycznym Odkryciem Roku 2019 jednogłośnie został okrzyknięty zespół Sąsiedzi +, który już od pierwszych dźwięków porwał zarówno publiczność, jak i jurorów. Ich występ to było pełne entuzjazmu, radości, energii i pasji uwielbienie, które na długo pozostaje w sercu i pamięci. W ramach nagrody wystąpią oni 20 czerwca na dużej scenie Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego „Bądź jak Jezus” w Mysłowicach oraz podczas 9.Festiwalu Chrześcijańskie Granie, który będzie miał miejsce 24 listopada w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce w Warszawie.

Jury postanowiło również wyróżnić występ Konrada Pajeka, który bez wątpienia ma szansę stać się nadzieją polskiej muzyki CCM.

Konrad Pajek NON STOP CCM 2019

Konrad Pajek – fot. Mateusz Stolarski Prophet Media

Dużo czadu dali z siebie także zespoły White Deer i Afar. Ich występ podczas finału konkursu NON-STOP CCM pokazuje, że włożyli dużo pracy, aby dojść tak daleko.

Wspieraj rozwój młodej sceny muzyki chrześcijańskiej w Polsce:

Fundacja Chrześcijańskie Granie;
Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909
(tytułem: darowizna na cele statutowe)

tekst: Arkadiusz Skwarek

White Deer NON STOP CCM 2019

White Deer – fot. Mateusz Stolarski Prophet Media

White Deer - NON STOP CCM 2019

White Deer – fot. Mateusz Stolarski Prophet Media

Afar NON STOP CCM 2019

Afar – fot. Mateusz Stolarski Prophet Media