Przegląd Chrześcijańskie Granie 2017 – poznajcie zwycięskie zespoły!

Przegląd Chrześcijańskie Granie 2017 – poznajcie zwycięskie zespoły!

30 października, 2017 Wyłącz przez mateo

Przegląd Chrześcijańskie Granie 2017

Schola Angelo oraz Złoty Akord zdobyły pierwsze nagrody w Przeglądzie Chrześcijańskie Granie 2017. Konkurs odbył się w sobotę, 28 października 2017 w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce. Swoje umiejętności zaprezentowały 22 dziecięce i młodzieżowe zespoły podzielone na kategorie wg. wieku wykonawców. Poznajcie resztę wyników.

 

Ideą zorganizowania Przeglądu było umożliwienie spotkania zespołów i dyrygentów, zasięgnięcia fachowych uwag ze strony Jury, a także nagrodzenie najlepszych wykonań. Nagrody dla zwycięskich zespołów zostaną wręczone podczas 7. Festiwalu Chrześcijańskie Granie na Arenie Ursynów 26 listopada 2017. Zobacz: Festiwal dobrej muzyki – został miesiąc do 7. Festiwalu Chrześcijańskie Granie

 

Jury doceniło też pracę wszystkich dyrygentów i kierowników zespołów dziecięcych i młodzieżowych zaangażowanych w promocję piosenki religijnej. Przegląd miał na celu nie tyle rywalizację, co wspólne przekazywanie sobie radości z przeżywania wiary przez muzykę.

Przegląd Chrześcijańskie Granie 2017

 

Jury Przeglądu Chrześcijańskie Granie obradowało w składzie: ks. prof. dr hab. Andrzej Filaber – przewodniczący Jury, prof. dr hab. Zofia Konaszkiewicz, Małgorzata Hutek oraz Michał Guzek (prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie).

 

Przegląd Chrześcijańskie Granie 2017 – werdykt jury:

W kategorii zespołów wokalnych „Dzieci od klasy IV szkoły podstawowej i gimnazjum” przyznaje nagrodę główną w wysokości 1000 zł: Scholi Angelo z parafii pod wezwaniem Zwiastowania Pańskiego w Piotrkowicach (diecezja kielecka).

 

Wyróżnia zespół Wesołe Nutki z Szkoły Podstawowej nr 65 w Łodzi za wykonanie piosenki religijnej pt: Jesteś blisko mnie.

 

W kategorii „Starszej młodzieży” przyznaje nagrodę w wysokości 1000 zł: zespołowi Złoty Akord z parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa i Męczennika w Tarczynie.

 

Wyróżnia i z wielkim uznaniem wyraża się o różnych formach prezentacji piosenki religijnej przez grupy: Hope 4 street Klubu Młodzieżowego Dobre Flow na warszawskiej Pradze i Vitis-17 z parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Tarnowie oraz solistki z zespołu Justyny Jędrusik i oraz zespołu Kalaakand z kościoła Przemienienia Pańskiego w Katowicach.

 

Wszystkie zdjęcia znajdziecie na stronie: http://dobremiejsce.org/galeria-dm/x-przeglad-chrzescijanskie-granie-28-10-2017/

Przegląd Chrześcijańskie Granie 2017

fot. Karol Regulski / Dobre Miejsce