Ostatnie dni zgłoszeń do I Festiwalu “Niech zstąpi Duch Twój” – zgłoś się dzisiaj!

Ostatnie dni zgłoszeń do I Festiwalu “Niech zstąpi Duch Twój” – zgłoś się dzisiaj!

10 kwietnia, 2018 Wyłącz przez mateo

Niech zstąpi Duch Twój

W niedzielę 15 kwietnia 2018 mija termin przyjmowanie zgłoszeń do udziału w I Festiwalu Piosenki Religijnej „Niech zstąpi Duch Twój”. Konkurs ma charakter otwarty i jest kierowany do zespołów wokalno-instrumentalnych z terenu całej archidiecezji krakowskiej wykonujących muzykę religijną.

 

Organizatorom zależy im, m.in., na: promocji kultury chrześcijańskiej, integracji środowiska katolickiego, umożliwieniu wykonawcom zaprezentowania swego talentu, zachęceniu ich do poszukiwań artystycznych oraz popularyzacji wartościowych treści muzycznych i sacrum zawartych w pieśniach czy piosenkach religijnych. Zapraszając do udziału w konkursie, organizatorzy chcieliby aby I Festiwal Piosenki Religijnej „Niech Zstąpi Duch Twój” był wydarzeniem, które połączy muzykę i śpiew z modlitwą, a ponadto poruszy aspekt patriotyczny związany z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości; upamiętni te wydarzenia i utrwali je w świadomości uczestników – artystów i widzów.

 

Zespoły biorące udział w konkursie zaprezentują utwory w przygotowanych przez siebie aranżacjach. Dla laureatów konkursu przewidziane zostały nagrody pieniężne i rzeczowe. Po części konkursowej zaplanowano występ gwiazdy Festiwalu, zespołu Play & Pray (Debiut 2017) a na zakończenie modlitewne dziękczynienie Duchowi Świętemu, z udziałem zaproszonych muzyków i chórzystów.

 

Finał Festiwalu odbędzie się w sobotę 19 maja 2018  od godz. 15 w Zabierzowie, na Błoniach Zabierzowskich (ul. Stanisława Kmity). Szczegóły związane z konkursem, w tym jego regulamin i karta zgłoszeniowa, oraz program finału Festiwalu na: www.bloniazabierzowskie.pl. w zakładce: Festiwal Muzyki Religijnej 2018

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Integracji Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kultury „Dolina Rudawy”, przy współudziale Dekanatu Bolechowice i parafii św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.