Kadosz Uwielbienie nagrywa kolejną płytę – zapowiadamy “Dzień Chwały”

Kadosz Uwielbienie nagrywa kolejną płytę – zapowiadamy “Dzień Chwały”

21 lutego, 2018 Wyłącz przez mateo

Kadosz uwielbienie

Zespół Kadosz zapowiada kolejną płytę! “Dzień Chwały” to kolejny krążek zespołu, którego płyta „Chwała Tobie Tato” zajęła drugie miejsce w plebiscycie na Płytę Roku 2015. Właśnie trwają nagrania w studio – premiera jeszcze w tym roku.

 

Pomysł nagrania płyty “Dzień Chwały” pojawił się niedługo po wydaniu poprzedniej płyty pt. “Chwała Tobie Tato”, jako kolejny krok na obranej przez zespół Kadosz drodze – tworzenia i wykonywania własnych pieśni uwielbienia, a w szerszym planie budowanie czegoś, co liderzy zespołu nazywają “kulturą uwielbienia” w Kościele Katolickim.

Zobacz też: Płyta Roku 2017 – znamy wyniki!

 

To, co łączy płytę “Dzień Chwały” z jej poprzedniczką, to na pewno cel, jakim jest inspirowanie słuchacza do uwielbienia Boga i dania mu ku temu pomocy muzycznej.

 

Jednak są też różnice:

pierwszą z nich jest skład zespołu. Płyta “Chwała Tobie Tato” była nagrywana ze składem “otwockim” – to znaczy, oprócz Iwony i Marcina Ziemniewiczów (wokal, gitary), mieszkających na Śląsku, w Tarnowskich Górach, w nagraniu udział wzięli także Katarzyna i Rafał Hilbrycht (wokal, gitara basowa) oraz Sylwia i Witek Wilk (wokal, perkusja), mieszkający właśnie w Otwocku pod Warszawą.

 

Kadosz

Marcin i Iwona Ziemniewicozwie / fot. youtube / gospelbox.pl

 

Skład ten krótko po wydaniu płyty został rozwiązany, po pierwsze ze względów logistycznych, po drugie dlatego, że powoli każdemu z nas zaczęły się rysować inne priorytety i kierunki w posłudze i pracy. “Z perspektywy czasu widzimy, że zmiana ta wyszła nam wszystkim na lepsze.” – mówią członkowie zespołu.

Zobacz też: Premiera: Kadosz Uwielbienie – Chwała Tobie Tato 

 

Płytę “Dzień Chwały” powstaje w  nowym składzie, z którym od 2 lat Iwona i Marcin prowadzą uwielbienie – są to: Jagoda Bismor (instrumenty klawiszowe), Dominik Sławiński (gitara basowa) oraz Marek Romanowski (perkusja). Gościnnie na płycie wystąpi także Dorota Zaziąbło (organy Hammonda) oraz Tomasz Szewczyk (wiolonczela).

 

Realizacja, mix i mastering to dzieło Macieja Stacha, całość produkcji odbywa się w studiu Maq Records w Wojkowicach. Promocją i kontaktem z mediami zajmuje się Magdalena Wieczorek. Autorami muzyki i tekstów są Iwona i Marcin Ziemniewiczowie, aranżacje są owocem pracy całego zespołu. Nagranie płyty jest możliwe dzięki darowiznom wpłacanym na konto Fundacji Kadosz Uwielbienie.

 

Kadosz - Dzień Chwały

 

Hebrajskie słowo „Kadosz” znaczy „święty”, to zastępcze imię Boga, którego używali Żydzi. – “Na początku nie myśleliśmy o wymowie tej nazwy, która oznacza też „wydzielony”, „odcięty”. Po prostu wydawała nam się dźwięczna. Znaliśmy ją z hebrajskiej pieśni uwielbieniowej. Po czasie okazało się, że nazwa jest bardzo trafna. Chcemy aby to co robimy w zespole było wydzielone tylko dla Pana Boga, poświęcone wyłącznie Jemu” – zapewnia Marcin Ziemniewicz.

 

Jagoda Bismor (instrumenty klawiszowe) o płycie „Dzień Chwały”:

„Chcę błogosławić Pana w każdym czasie, na ustach moich zawsze Jego chwała” (Ps 34, 2). Dzień chwały, to dzień w którym codziennie objawia się Boża potęga, z której wylewa się ogrom niewyczerpanych łask Najwyższego. Właśnie o tym chcę świadczyć, grając ten tytułowy utwór, jak i wszystkie pozostałe, które zostały nagrane na płycie. Świadczyć w niejako inny sposób, bo poprzez dźwięki. Dźwięki, które w najpiękniejszy sposób pozwalają na wyrażenie tego co czuję, tego czym żyję i dla kogo żyję.

 

Możliwość współpracy z Iwoną i Marcinem to bez wątpienia łaska dana mi od Boga. Dzięki ich świadectwie życia, które dają nie tylko słowem i muzyką, ale codziennymi decyzjami i wyborami, sprawiają że rzeczywistość uwielbienia Pana Boga w zwykłej szarej codzienności, może stać się także i moim udziałem.”