Good God z nową płytą i z nową jakością brzmienia!

Good God z nową płytą i z nową jakością brzmienia!

13 marca, 2018 Wyłącz przez mateo

Good God - zespół

Good God to zespół, który wyrósł w murach lubelskiego seminarium. Był pierwszym zespołem kleryckim w Lublinie, który wydał płytę i wziął udział w Koncercie Debiuty! W 2015 roku zdobyli tam nagrodę publiczności. Mimo, że myśleli iż drogi się rozejdą – grają nadal – z nową jakością!

 

Good God to zespół, który powstał w 2011 roku w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie. Tworzą go: ks. Paweł Gołofit (wokal i gitara elektryczna), ks. Adrian Komorowski (instrumenty klawiszowe), Dawid Gołąb (gitara basowa), Michał Kłysz (saksofon), Franciszek Wróbel (perkusja) oraz 3-osobowy chórek żeński: Angelika Jędrzejowska, Agnieszka Zarębska oraz Aleksandra Pękala.

 

 

W 2014 roku zespół wydał pierwszą płytę „Droga ocalenia”, która rozeszła się w ekspresowym tempie. Utwory z tego krążka szybko zyskały popularność i przez długi czas podbijały czołowe miejsca radiowej „Listy z mocą”. Kolejnym sukcesem było zdobycie przez zespół Nagrody Publiczności podczas Ogólnopolskiego Konkursu „Debiuty 2015”.
14 grudnia 2017 roku zespół wydał drugą płytę, pt. „On jest”, we współpracy z raperem chrześcijańskim Kolah czy też ks. Krzysztofem Kralką SAC.

Zobacz też: Debiuty 2015 – wyniki głosowania: Good God trzecim zespołem, który zagra w Koncercie Debiuty

 

Zespół wykonuje autorskie kompozycje, które można zamknąć w gatunku „chrześcijańskiego reggae”. Tworzą go kapłani oraz osoby świeckie. W swojej działalności pragnie wychodzić naprzeciw współczesnym potrzebom młodzieży oraz dorosłych i poprzez ewangelizacyjne koncerty, w których przeplata się Słowo Boże, świadectwa i mocna, koncertowa muzyka reggae, głosić Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie.

 

Już wkrótce dowiecie się więcej o najnowszym krążku zespołu – pojawi się on na www.chrzescijanskiegranie.pl