Co dalej z muzyką z dobrym przesłaniem? Robimy krok dalej! [spotkanie 14 kwietnia]

Co dalej z muzyką z dobrym przesłaniem? Robimy krok dalej! [spotkanie 14 kwietnia]

11 kwietnia, 2018 Wyłącz przez mateo

Jakie są perspektywy rozwoju muzyki z dobrym przesłaniem? Czy jest dla niej miejsce i gdzie na scenie muzycznej? “Robimy krok dalej!” – podczas Targów Wydawców Katolickich w Warszawie będą o tym rozmawiać goście i uczestnicy panelu organizowanego przez Fundację “Chrześcijańskie Granie”. 14 kwietnia 2018 o 17.00 w namiocie targowym. Wstęp wolny.

 

Zeszły rok okazał się wyjątkowo dobry – ukazało się ponad 40 płyt z muzyką chrześcijańską (CCM). Czy to oznacza, że wiosna nadeszła? Chrześcijańskie Granie od lat śledzi i pisze o muzyce z dobrym przesłaniem – “tym razem chcemy się spotkać i wspólnie porozmawiać o tym co przed nami. Chcemy w gronie ekspertów i pasjonatów muzyki odpowiedzieć na pytania: w którym kierunku ta muzyka powinna iść, jak rozwijać rynek i dlaczego warto” – mówi Mateusz Stolarski z serwisu www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Panel o muzyce chrześcijańskiej. Robimy krok dalej – perspektywy dla muzyki z dobrym przesłaniem już w sobotę, 14 kwietnia 2018 o 17.00 w namiocie przed Arkadami Kubickiego w Warszawie (pl. Zamkowy 4, Zamek Królewski).

 

W panelu wezmą udział zaproszeni goście:


– ks. Andrzej Daniewicz (La Pallotina),
– Przemysław Goławski (Program 4),
– Marcin Witan (Pr 3),
– Andrzej Dubiel (Strefa Chwały Festiwal),
– Michał Guzek (Fundacja Chrześcijańskie Granie),
– ks. Zdzisław Ossowski (Festiwal Muzyki Gospel w Gniewie)
– Agnieszka “Baca” Górska Tomaszewska (dyrygentka Gospel Joy).

 

Spotkanie poprowadzi Mateusz Stolarski ze sklepu Chrześcijańskie Granie. Na spotkanie zaprasza fundacja “Chrześcijańskie Granie” i sklep Chrześcijańskie Granie.

 

Fundacja „Chrześcijańskie Granie” powstała, aby promować muzykę chrześcijańską. Działamy nie od dzisiaj! Od 2011 grupa ludzi skupionych wokół Chrześcijańskiego Grania i Dobrego Miejsca w Warszawie stworzyła Festiwal Chrześcijańskie Granie i Koncert Debiuty. Na scenie przy ul. Dewajtis 3 wystąpiło kilkanaście zespołów prezentujących młodą – i nie tylko – scenę muzyki chrześcijańskiej. Wśród nich byli m.in. Magda.lena Frączek, StronaB, El Camino, Kanaan, Mocni w Wierze, Antonina Krzysztoń czy Twoje Niebo. W 2017 wydała swoim nakładem album zespołu Muode Koty „IMPULS”.

 

Festiwal Chrześcijańskie Granie 2018

 

8. edycja Festiwalu Chrześcijańskie Granie odbędzie się 25 listopada 2018 roku na Arenie Ursynów w Warszawie. W ramach wydarzenia odbędzie się konkurs Debiuty, najlepsze premiery 2017 i 2018 roku na scenie muzyki chrześcijańskiej. Planowany jest również występ gwiazdy z zagranicy. Więcej: www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

 

PATRONAT NAD FESTIWALEM OBJĘŁO STOWARZYSZENIE WYDAWCÓW KATOLICKICH