Dobre Kino: “Rozdzieleni” w Dobrym Miejscu (11 marca 2018)

Dobre Kino: “Rozdzieleni” w Dobrym Miejscu (11 marca 2018)

7 marca, 2018 Wyłącz przez mateo

Film Dobre Miejsce - RozdzieleniDobre Miejsce od lat pokazuje tylko dobre filmy. W niedzielę, 11 marca 2018 o 18.00 w ramach cyklu “Forum Filmów Nie-Zwyczajnych” zaprasza na film “Rozdzieleni” w reżyserii Michela Hazanaviciusa – autora głośnego i obsypanego Oscarami „ARTYSTY”. Bilety w cenie 15 zł.

 

W wyniku rosyjskiej inwazji na Czeczenię 9-letni Hadji traci rodziców. Osierocony, wspólnie ze swoim malutkim bratem, ucieka z rodzinnych stron i dołącza do tłumu uchodźców. W trakcie tułaczki Hadji poznaje Carole (Bérénice Bejo) – pracownicę komisji praw człowieka w Unii Europejskiej. Z jej pomocą chłopiec powoli otrząsa się z wojennych doświadczeń i wraca do normalnego życia. Nie wie, że poszukuje go starsza siostra, której cudem udało się ocaleć z rzezi.

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca ksiądz dr Marek Kotyński CSsR (wykładowca PWTW).

 

 

W rolach głównych Bérénice Bejo – zdobywczyni nagrody dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Cannes („PRZESZŁOŚĆ”) oraz Annette Bening – dwukrotna laureatka Złotego Globu („WSZYSTKO W PORZĄDKU” i „JULIA”). Film „Rozdzieleni” był nominowany do ZŁOTEJ PALMY na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2014 roku. Muzykę skomponował Selim Azzazi – twórca ścieżki dźwiękowej do „ALEKSANDRA” Olivera Stone’a.

 

Bilety w cenie 15 zł do nabycia on-line na stronie www.chrzescijanskiegranie.pl. Stacjonarnie w Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3, wejście B) w godz. pracy sklepu “Chrześcijańskie Granie” oraz godzinę przed seansem w dniu wydarzenia