Zakończenie Festiwalu Filmowego ARKA 2017 w Dobrym Miejscu – pokazy 2 i 3 grudnia 2017!

Zakończenie Festiwalu Filmowego ARKA 2017 w Dobrym Miejscu – pokazy 2 i 3 grudnia 2017!

1 grudnia, 2017 Wyłącz przez mateo

Festiwal ARKA 2017

Razem z Dobrym Miejscem polecamy dobre kino na weekend. W dniach 2-3 grudnia odbędą się pokazy filmów kończące Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2017. W sobotę: “Oblicza miłosierdzia”, a w niedzielę “Życie Brata Rogera”. Bilety w cenie 15 zł do kupienia na www.chrzescijanskiegranie.pl lub bezpośrednio przed pokazem.

 

Obydwa filmy zostaną pokazane o godzinie 18.00 w Katolickim Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE (ul. Dewajtis 3, wejście B).  Bilety na pokazy warszawskie dostępne są w serwisie Bilety24.pl oraz w sklepie Chrześcijańskie Granie (ul. Dewajtis 3, wejście B) – bezpośrednio przed seansem i on-line.

 

KUP BILETY NA POKAZY FESTIWALU ARKA 2017 TERAZ >>>

 

“OBLICZA MIŁOSIERDZIA” ORAZ “ŻYCIE BRATA ROCERGA” – OPISY FILMÓW:

Dokument opowiada o wizjach i objawieniach Miłosierdzia Bożego doświadczanych przez św. Siostrę Faustynę, a także o istotnej roli Jana Pawła II w ich rozpowszechnieniu. Łącząc historię i teologię ze współczesnymi świadectwami i nowoczesnymi efektami wizualnymi, film pokazuje pojęcie miłosierdzia we współczesnym świecie. W filmie wypowiadają się m.in.: prezydent Polski Andrzej Duda, kard. Stanisław Dziwisz oraz matka Petra Kowalczyk, przełożona Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Pośród tych historii są również świadectwa zwykłych ludzi – kobiety, która odnalazła siłę przebaczenia po tym, jak jej rodzina została wymordowana podczas ludobójstwa; futbolisty, który porzucił karierę, aby dzielić się miłosierdziem Chrystusa z bezdomnymi; oraz młodej wdowy, która okazała miłosierdzie zabójcy swojego męża. Te poruszające wyznania stanowią niezbity dowód, że Boże miłosierdzie nie jest wytworem abstrakcyjnej teologii, ale jest żywe, obecne i ma moc zmieniania świata.

THE FACE OF MERCY (OBLICZE MIŁOSIERDZIA),
reż. David Naglieri
USA 2016; czas trwania 57 min.

 

Po filmie zapraszamy na modlitwę do Podziemi Kościoła Pokamedulskiego w Lesie Bielańskim, tuż obok kompleksu Dobrego Miejsca.

 

Historia niezwykłej, charyzmatycznej osobowości, gotowej podjąć wyzwanie zjednoczenia chrześcijan, budowania wspólnoty młodych i wspólnoty biednych. Opowieść o życiu brata Rogera, założyciela wspólnoty Taizé, zamknięta w kilkunastu przełomowych momentach – począwszy od dzieciństwa w górskiej, szwajcarskiej wiosce, poprzez osiedlenie się, w czasach drugiej wojny światowej, we francuskiej miejscowości Taizé, aż do tragicznej śmierci brata, która nastąpiła podczas wieczornej modlitwy. Film zawiera niepublikowane wcześniej fragmenty wywiadów z bratem Rogerem. Osią tej historii są między innymi wspomnienia braci ze Wspólnoty, wieloletnich przyjaciół, w tym słynnego francuskiego filozofa – Paula Ricoeura, przedstawicieli kościoła katolickiego i protestanckiego, a także siostry brata Rogera, która mieszkała w Taizé od 1941 roku.

MOMENTS IN THE LIFE OF BROTHER ROGER ,
(ŻYCIE BRATA ROGERA), reż. Wspólnota z Taize
Taizé, Francja; czas trwania: 90 min.

 

——————————

Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2017 zaprezentował tym razem osiem filmów, zarówno fabularnych jak i dokumentów, nie pokazywanych jeszcze w polskich kinach. Festiwal otworzyła jedna z najważniejszych premier kina chrześcijańskiego tego roku – Case for Christ (Sprawa Chrystusa).

Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2017