Debiuty 2018 – s. Julita Zawadzka nominowana do konkursu przez Listę z Mocą

Debiuty 2018 – s. Julita Zawadzka nominowana do konkursu przez Listę z Mocą

22 lutego, 2018 Wyłącz przez mateo

s Julita Zawadzka Debiuty 2018

W dzisiejszym (22 lutego 2018) notowaniu “Listy z Mocą” dyrektor RDN Małopolska i prowadzący listę ks. Jacek Miszczak i prezes fundacji “Chrześcijańskie Granie” Michał Guzek ogłosili pierwszego wykonawcę Debiutów 2018. Jest nią s. Julita Zawadzka, która 15 kwietnia wydaje swój debiutancki krążek “Do światła z ciemności”.

 

Znajdzie się na nim utwór “Nocą”, który od pół roku triumfuje na liście. Piosenka na kanale youtube ma ponad 50 tysięcy wyświetleń. Siostra Julita jest porównywana do włoskiej siostry Cristiny z programu “Voice of Italy”.

 

Siostra Julita Zawadzka należy do Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Jak przyznała dla portalu Aleteia Polska: „Kiedy mam jakiś problem, coś się dzieje w moim życiu, Pan Bóg podsyła mi jakiś utwór, który pomaga mi przetrwać”. Wśród ulubionych zespołów wymienia La Pallotinę i TGD.  Swoją twórczość traktuje jako misję ewangelizacyjną: “to nowa ewangelizacja i cieszę się że mogę być skromnym narzędziem w ręku Boga. Moim wielkim pragnieniem jest zrealizowanie tego projektu, dzięki któremu będę mogła ukazać Wam miłującego Boga, który troszczy się o każdego  z nas.” – pisała na portalu polakpotrafi.pl.

 

 

Koncert Debiuty im. Moniki Brzozy to jeden z najważniejszych konkursów dla sceny muzyki chrześcijańskiej. Od 2011 roku wśród wykonawców, którzy w nim wystąpili byli m.in. Magdalena Frączek z Love Story, StronaB, Kanaan, Mocni w Wierze, Soudarion, Albo i Nie, Muode Koty czy zespół 33. Najbliższa edycja odbędzie się 25 listopada w ramach 8. edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Arena Ursynów w Warszawie. 26 maja w Dobrym Miejscu odbędzie się koncert Antoniny Krzysztoń na rzecz stypendium DEBIUTY 2018.

 

Wydarzenie już dzisiaj można wspierać poprzez darowizny: Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

 

Utwór “Nocą” promuje album “Do światła z ciemności”, który ukaże się 15 kwietnia 2018 roku. Utwór skomponowali Adam Szafraniec i Artur Kaszowski.

s Julita Zawadzka Debiuty 2018