WYWIAD: Spoglądamy czternaście razy na to czym żyjemy – KoncerTY+ rozmawiają o zbliżającej się płycie z zespołem Albo i Nie

WYWIAD: Spoglądamy czternaście razy na to czym żyjemy – KoncerTY+ rozmawiają o zbliżającej się płycie z zespołem Albo i Nie

20 stycznia, 2016 Wyłącz przez mateo

Albo i Nie

Zawsze nienagannie ubrani. Zdobywcy nagród (m.in. 40. YAPA), półfinaliści MUST BE THE MUSIC, a nadchodzącą płytę nagrali bez prądu. Nie wstydzą się mówić o Bogu, ale w singlu promującym nadchodzącą płytę śpiewają o słoniach. Co tu dużo mówić – wymykają się schematom. Czterech chłopaków ze Śląska podbija Polskę… Albo i nie… przy zespole Albo i Nie trzeba się przyzwyczaić do tego żartu. Zresztą zamierzonego – albo i nie… hehe. KoncerTY+ rozmawiają o nowej płycie „14 spojrzeń” (premiera już 30 stycznia) i planach na przyszłość. Zapraszamy!

 

KoncerTY+ – Zbliża się premiera Waszej drugiej płyty i chyba pierwsze pytanie jakie się nasuwa – jaka ona będzie? Pierwszy oficjalny singiel „Piosenka prostych serc” podsuwa myśl, że może być coś innego niż na „Tak”.

 

Albo i Nie Bardzo jesteśmy ciekawi, jaki będzie odzew na naszą płytę. Ona rzeczywiście brzmi inaczej niż „Tak”. Minęły dwa lata, nabraliśmy w tym czasie trochę doświadczenia scenicznego i pozascenicznego, co powinno być słychać na nowej płycie. „14 spojrzeń” to owoc pracy z genialnym Marcinem Szwajcerem, który podjął się produkcji i wyszlifował wszystkie nasze pomysły osiągając wreszcie produkt, który już niedługo będziemy mieć w rękach. Marcin zamknął nas w jednym z najlepszych studio na południu Polski i wraz z Maćkiem Stachem nie bez ryzyka postawił na dynamikę i jakość dźwięku. Nowa płyta nagrywana była przy pomocy tryliarda mikrofonów i bez podłączania instrumentów do prądu, dzięki czemu słuchacz będzie się czuł, jakby siedział między nami. Na płycie nie zabraknie też ciekawych gości, których nasi fani na pewno już poznali.

 

 

Dlaczego „14 spojrzeń”? Na co spoglądacie?

 

14 spojrzeń ze względu na różnorodność tematyczną czternastu piosenek znajdujących się na płycie, w tym tytułowa piosenka – 14 spojrzeń. Spoglądamy na to, czym żyjemy – na naszych najbliższych, na ludzi dookoła, w końcu także na miejsca i wydarzenia, które są w naszych sercach.

 

Teksty są na pewno ważnym elementem Waszej twórczości – są dosyć różnorodne, choć zazwyczaj mówią o ważnych rzeczach nie-wprost. Czy na nowym krążku także w tej materii możemy spodziewać się zmian?

 

Mamy wielkie szczęście, że otaczają nas wspaniali tekściarze. Sztandarowym naszym pisarzem jest Piotrek Adamski, który wydobywa z nas emocje i potrafi je ubrać w słowa; ale także tym razem na płycie znajdą się teksty Macieja Skrzypeckiego i Krzysztofa Jędrzejewskiego. Są oni poetami, z tekstami których potrafimy się identyfikować i którzy piszą o tym, co nam w duszy gra. Dodatkowo i na tej płycie znajdziemy piosenki, do których słowa napisali Wojtek i Michał. Tematyka utworów, jak wspomniałem, jest szeroka i nieco luźniejsza, niż na płycie „Tak”.

 

 

Albo i Nie

Albo i Nie – Tak

 

Podbiliście już serca fanów i fanek (tych drugich chyba jest więcej 🙂 ) swoim stylem muzycznym, ale też wyglądem – czy nie czujecie się znużeni białą koszulą i czarnym krawatem? Będą zmiany image?

 

Pewna zmiana image już się dokonała, co bardziej spostrzegawczy to już wiedzą, ale nie moglibyśmy żyć bez prasowania koszul przed koncertami, w związku z czym biel i czerń pozostaną. Zdradzę też, że okładka naszego albumu tym razem będzie czarna, w związku z czym na półkach naszych słuchaczy również będzie biało-czarno.

 

Jakie macie plany w związku z premierą? Jakaś trasa?

 

Oficjalna premiera odbędzie się 30 stycznia w katowickim MDK „Koszutka”. Od lutego również zamierzamy wyruszyć w kraj z koncertami, wkrótce więc na naszej stronie i facebooku powinny zacząć pojawiać się terminy koncertów, na których mamy nadzieję spotkać wszystkich naszych przyjaciół. Zachęcamy też do kontaktu z nami i wspólnej organizacji koncertów w Waszych miastach. Będzie nam również miło, jeśli słuchacze podzielą się z nami swoimi wrażeniami z nowej płyty. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich!

 

—-

Albo i Nie – to czterech powstał w 2011 roku. Na początku następnego roku rozpoczął działalność koncertową. W 2012 roku zagrał 30 koncertów, zyskując coraz szersze uznanie i za swoją twórczość uzyskując nagrody na kilku ogólnopolskich festiwalach, w tym: I miejsce na Festiwalu Piosenki Artystów Wrażliwych w Chorzowie, I miejsce na festiwalu Złote Tłoki w Katowicach czy I miejsce na festiwalu „Słuchaj i patrz” w Krakowie. Albo i Nie wydał w 2013 roku album pt. TAK oraz zagrał podczas koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy w Warszawie oraz dostał się do półfinału programu MUST BE THE MUSIC. Podczas Koncertu Premier  5. Festiwalu Chrześcijańskie Granie zespół zagrał pierwszy singiel „Piosenka Prostych Serc” z nadchodzącej drugiej płyty, której premiera już 30 stycznia 2016.

 

Skład zespołu:

Bartosz Zdechlikiewicz – głos i nie tylko

Michał Rostański – gitara basowa i nie tylko

Marcin Solik – mandolina i nie tylko

Wojciech Zakowicz – gitara, śpiew

 

Tymczasem debiutancką płytę Albo i Nie TAK  kupicie na www.chrzescijanskiegranie.pl. A najnowszą oczywiście też – od dnia premiery!

 

Zaproś ich do siebie:

koncertTY_zaproszespol2_750-100