Pierwszy pokaz kinowy w Polsce – “Święty Charbel” w Dobrym Miejscu już 3 stycznia 2016

Pierwszy pokaz kinowy w Polsce – “Święty Charbel” w Dobrym Miejscu już 3 stycznia 2016

26 grudnia, 2015 Wyłącz przez mateo

Charbel_Dobre_MiejscePierwszy pokaz kinowy w Polsce filmu “Święty Charbel”. Już 3 stycznia 2016 roku o godz. 15.30. Zrealizowany w języku arabskim przez Libańczyka Rolanda Eida, pierwszy fabularny film o św. Charbelu, jako wypełnienie obietnicy złożonej św. Charbelowi by szerzył jego kult na całym świecie. Dobre Miejsce otrzymało specjalne błogosławieństwo od producenta filmu. Bilety w cenie 15 zł do kupienia w Chrześcijańskim Graniu.

 

Film (nakręcony w języku arabskim!) o życiu św. Charbela – jednego z najbardziej zagadkowych świętych wszechczasów, maronickiego mnicha z Libanu, z którego osobą związane są liczne uzdrowienia i cuda.

 

Do dziś pojawiają się nowe świadectwa nadprzyrodzonych wydarzeń dokonanych za jego wstawiennictwem, a do klasztoru w Annaya, gdzie spoczywają relikwie świętego, każdego roku pielgrzymuje dziesiątki tysięcy osób.

 

Nikt nigdy nie widział twarzy Charbela po jego wstąpieniu do klasztoru, z wyjątkiem, oczywiście, jego współbraci. Za życia nikt go nigdy nie portretował ani nie fotografował. Zawsze opuszczony na oczy kaptur i całkowite wycofanie się ze świata zasłaniały jego tajemniczą twarz. Dnia 8 maja 1950 roku, to znaczy pół wieku po jego śmierci, akurat był to dzień jego urodzin (8 maja 1823 roku), czterej misjonarze maronici, którzy przybyli z Kraim do Annaya, zrobili sobie grupowe zdjęcie razem ze stróżem grobu. Podczas wywoływania zdjęcia fotograf zauważył w centrum fotografi i szóstą tajemniczą osobę: mnicha z białą brodą, widocznego do połowy klatki piersiowej, z kapturem na głowie i opuszczonymi oczami. Eksperci wykluczyli fotomontaż. Starsi mnisi rozpoznali w nim ojca Charbela, wyglądajacego dokładnie tak, jak w ostatnich dniach życia. Od tego czasu wszystkie portrety świętego są kopiami tej cudownej pośmiertnej fotografii, włącznie z oficjalnym wizerunkiem przedstawionym światu na Placu Św. Piotra w Rzymie z okazji jego kanonizacji, w dniu 9 października 1977 roku.

 

 

DOBRE MIEJSCE wej. B; Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki

3 stycznia A.D. 2016 (niedziela) godz. 15:30 DOBRE MIEJSCE Wstęp – 15zł www.dobremiejsce.org

 

NOWOŚĆ !!! Bilety do nabycia od 19 grudnia w Dobrym Miejscu wej.B w godz pracy sklepu “Chrześcijańskie Granie” oraz od godz.14:30 w dniu seansu w sklepie “Chrześcijańskie Granie”. Zapraszamy rodzinnie, film od ok. 11 r.ż.

 

Książeczkę z filmem DVD “Tajemnica św. Charbela” możecie kupić w naszym sklepie >>>