Boże Ciało 2017: 15. Koncert Chwały w Lublinie – Gospel Rain, Natalia Kukulska

Boże Ciało 2017: 15. Koncert Chwały w Lublinie – Gospel Rain, Natalia Kukulska

7 czerwca, 2017 Wyłącz przez mateo

Koncert Chwały 2017 Lublin

W Boże Ciało 2017 odbędzie się 15. jubileuszowy KONCERT CHWAŁY. Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana „ŚWIATŁO” odbędzie się jak zawsze w czwartek 15 czerwca 2017 na Placu Zamkowym w Lublinie! Wstęp wolny!

KONCERT CHWAŁY W LUBLINIE jest nieprzerwanie od wielu lat stałym miejscem spotkania ludzi, tych wierzących i nadal poszukujących, wszystkich, którzy tęsknią za żywą i osobistą relacja z Bogiem. Tegoroczny, jubileuszowy koncert odbędzie się po raz pierwszy na Placu Zamkowym w Lublinie!

Tytuł  Koncertu Chwały 2017 „ŚWIATŁO” jest wyrazem oddania czci dla Najwyższego Boga, Który objawił się w blasku Eucharystii, w znaku Bożego Ciała. Wbrew ciemności, wbrew mrokom przeciwności Boże ŚWIATŁO jest i będzie dla nas drogą.

 

Znajdź inne koncerty na Boże Ciało 2017:

Boże Ciało 2017

Muzyczny fundament koncertu stanowi od początku historii Koncertów Chwały chór i zespół GOSPEL RAIN, którego piosenki i aranżacje stały się znakiem rozpoznawczym koncertu. Jak co roku, nie zabraknie również niezwykłych gości, którzy swoim głosem uświetnią wydarzenie. Jednym z nich będzie NATALIA KUKULSKA.

 

Producentem muzycznym koncertu będzie GRZEGORZ GŁUCH, kompozytor, lider Gospel Rain, autor niezliczonych już kompozycji i aranżacji piosenek, których słuchaliśmy w czasie naszych koncertów.

Specyfikę koncertu tworzyć będzie, jak co roku, energetyczna muzyka, łącząca w nowych aranżacjach wpływy gospel, prasie&worship, hip-hopu czy brzmień gitarowych. Na scenie śpiewać będzie równocześnie 150 chórzystów, w tym ponad stuosobowy, CHÓR DLA JEZUSA, stworzony specjalnie na tę okazję, a którego członkowie podczas ćwiczeń warsztatowych przygotowują ambitny, wielogłosowy repertuar. W Koncercie pojawi się sporo nowości, zarówno zupełnie nowych pieśni, jak i adaptacji znanych już pieśni i piosenek w całkowicie nowatorskiej odsłonie.

Nasze przedsięwzięcie nie jest jednym z wielu koncertów czy festiwali, nie jest formą kolejnej muzycznej prezentacji, ale żywą wspólnotową modlitwą o doświadczenie Bożej mocy. Dlatego finał uwielbienia odbywać się będzie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Patronem honorowym oraz gościem koncertu będzie Ks. Arcybiskup STANISŁAW BUDZIK – Metropolita Lubelski, który skieruje do zebranych swoje przesłanie. Wszystkie edycje koncertu odbyły się dzięki niespożytej energii lubelskiego duszpasterza Ks. MIROSŁAWA ŁADNIAKA, który był i jest inicjatorem i dyrektorem Koncertu Chwały.

Lubelski Koncert Chwały, którego idea organizacji sięga roku 2003, jest obecnie jedną z największych plenerowych imprez o charakterze ewangelizacyjnym, jakie się odbywają obecnie w Polsce. Co roku wspólnie z nami wydarzenie przeżywa ponad DZIESIĘĆ tysięcy ludzi oraz znacznie więcej słuchaczy za pośrednictwem radia i transmisji internetowej!

ORGANIZATORAMI KONCERTU SĄ: Archidiecezja Lubelska oraz Stowarzyszenie Artystyczne „GR”