Trzy Dni z Gospel Rain – Triduum Paschalne 2017

Trzy Dni z Gospel Rain – Triduum Paschalne 2017

12 kwietnia, 2017 Wyłącz przez mateo

Triduum Paschalne 2017 - Chór Trzech Dni Gospel Rain

Czas Triduum Paschalnego 2017 Gospel Rain będzie celebrować będziemy w Kościele Rektoralnym pw. św. Piotra Apostoła w Lublinie. Po raz pierwszy jednak zespołowi towarzyszyć będzie Chór Trzech Dni – nowo powstała formacja wokalna, zapoczątkowana przez Grzegorza Głucha, lidera zespołu. Zapraszamy do 13 do 15 kwietnia 2017 do Lublina!

 

Jest to kontynuacja wieloletniej tradycji zespołu Gospel Rain, który każdego roku przygotowuje w Lublinie muzyczną oprawę liturgii TRZECH DNI – Triduum Paschalnego – a więc Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej Wielkiej Soboty. W czasie tych najważniejszych w Kościele świąt, upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, chór Gospel Rain wraz z Chórem Trzech Dni poprowadzi oprawę muzyczną Liturgii, zwracającej się ku najważniejszym tajemnicom Odkupienia. Zobacz też: Nigdy nie będziesz sam – PREMIERĄ 2016. Gospel Rain świętuje!

 

Program Triduum Paschalnego obejmuje:

–> Liturgię Wielkiego Czwartku / 13 kwietnia 2017 / godz. 18.00

–> Liturgię Wielkiego Piątku / 14 kwietnia 2017 / godz. 18.00

–> Liturgię Wielkiej Soboty / Wigilię Paschalną / 15 kwietnia 2017 / godz. 20.00

 

Nowo powstały chór wraz z chórzystami i muzykami Gospel Rain, wykona najpiękniejsze i jednocześnie najbardziej przejmujące utwory, upamiętniające mękę i śmierć Chrystusa. Oprócz pieśni pasyjnych, pojawią się pieśni chwały, liturgiczne części Mszy Świętej, a także hymny i pieśni na czas Wigilii Paschalnej. Wraz z nowym chórem, powstały nowe, niezwykłe aranżacje pieśni zarówno powszechnie znanych, jak i tych odkrytych na nowo. Wszystko po to, by jak najgłębiej przeżyć i upamiętnić czas męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.