Gospel Rain – Podejdź bliżej / z płyty OGIEŃ [video]

Gospel Rain – Podejdź bliżej / z płyty OGIEŃ [video]

21 września, 2016 Wyłącz przez mateo

 

Gospel Rain wrzucił do sieci kolejny utwór z ostatniej płyty “OGIEŃ”. Piosenka PODEJDŹ BLIŻEJ to zdecydowanie najmocniejszy i najbardziej energetyczny utwór tej produkcji! 

 

Gospel Rain jest jednym z najstarszych zespołów gospel w Polsce, powstałych z chrześcijańskiej inspiracji, który w tym roku obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Tegoroczna płyta podsumowuje ostatnie lata działalności zespołu, jednocześnie wnosząc świeżość w jego dorobek artystyczny.

 

W utworze “Podejdź bliżej” znajdziemy siłę dźwięków oraz wokal Kasi Dereń – jednej z najbardziej nietuzinkowych i obiecujących wokalistek polskiej estrady, o niezwykłej skali i emocjonalności muzycznej.

 

Płyta „OGIEŃ” to przemyślana kolekcja piętnastu pieśni, zawierających niezwykłe przesłanie, osobiste świadectwo i wyznanie wiary w Tego, który jest nieustającą Miłością. Dominują wśród nich pieśni, sięgające do biblijnych fraz, głównie strof Księgi Izajasza, ogłaszających nadzieję i chwałę Bożą. Piosenki zaaranżowane w nowoczesnej stylistyce, charakteryzują się bogactwem form wokalnych, instrumentalnych, rozwiązań brzmieniowych i stylistycznych, niekiedy wręcz nietypowych dla stylistyki muzyki gospel. Obok przepięknych pieśni chwały, dynamicznych gospel’owych hymnów, na płycie wyraźnie słychać brzmienie lat osiemdziesiątych, współbrzmienie barw „żywych” instrumentów i partii elektronicznych.

 

Kup płyty GOSPEL RAIN (a także wiele innych) na www.chrzescijanskiegranie.pl

Kasia Dereń - Gospel Rain

fot: mat. prasowe