Gospel Rain pełen Ognia! Relacja z koncertu

Gospel Rain pełen Ognia! Relacja z koncertu

13 września, 2015 Wyłącz przez m.guzek

gospel_rain_ogien_fot-Mateusz-Stolarski (15)

Kilka dni temu fani zespołu Gospel Rain szczelnie wypełnili salę Centrum Konferencyjnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. 9 września zapisze się w sercach wielu ludzi, ale i na kartach historii polskiej muzyki chrześcijańskiej. Jeden z najstarszych zespołów tej sceny, nagrywał swoją czwartą płytę z udziałem publiczności. “Ogień” (kup już dzisiaj!) to nie tylko tytuł powstającego krążka, ale przede wszystkim to co odzwierciedla warstwę tekstową na płycie, która pojawi się 25 -lecie istnienia zespołu.

 

Gospel Rain nie zawiódł. Od wielu lat jest to jedna z najlepiej grających grup uwielbieniowych nad Wisłą. Za sukces zespołu odpowiada m.in. lider zespołu Grzegorz Głuch, który konsekwentnie prowadzi chór muzycznie jak i duchowo. Za “Gospelem” widocznie stoi Ten, który jest najważniejszy. Duchowi Świętemu jest właśnie dedykowany album “OGIEŃ“, który zostanie wydany na przełomie 2016 roku.

 

 

Koncert w Lublinie można uznać za udany. Jest to zasługa nie tylko profesjonalnego chóru, ale przede wszystkim rewelacyjnym wokalistom, którzy pojawili się na koncercie. Publikę poderwał Mate.O z przebojem “Wstań i chodź”, który mam nadzieję przejdzie do kanonu polskiej muzyki chrześcijańskiej. Natomiast Oldze Szomańskiej i Kasi Dereń udało się wydobyć z nowych utworów, to co najpiękniejsze.”Nie jesteś sam”- to jeden z krótkich tekstów, który zapadł mi mocno po koncercie. Wśród piosenek wybrzmiały dla mnie przede wszystkim te, które już wcześniej zaprezentował w internecie.”Nowe imię” zasługuje na uwagę, dzięki niebanalnej barwie głosu wokalistki Gospel Rain – Marty Iwaniuk. Niezwykle ciekawe brzmienie miała piosenka “Korzeń” z przejmującym tekstem z księgi Izajasza. Wśród moich faworytów na nowej płycie stał się z pewnością “Emmanuel” z bożonarodzeniowego projektu “Emmanuel. Pieśni o narodzeniu.”Serce cieszyły i poruszały utwory, w których towarzyszyła sekcja instrumentów smyczkowych. Nie można zapomnieć o Pawle i Łukaszu Golec, którzy gościnnie zagrali w kilku utworach. Z pewnością udział braci Golców był dla wielu słuchaczy świadectwem wiary.

 

gospel_rain_ogien_fot-Mateusz-Stolarski (39)

 

Jak wspomniałem wcześniej, koncert “Ogień” poruszył przede wszystkim za sprawą mocnych tekstów. Zaczerpnięte z księgi Izajasza frazy prowadziły do refleksji nad cierpieniem, nawróceniem czy zbawieniem. Utwory, które usłyszałem są dla mnie bardziej do “różańca” niż do “tańca”. Gospel Rain jednak w Lublinie pokazał, że prawie od 25 lat poprzez niepowtarzalny styl grania i uwielbiania potrafi pociągnąć do chwalenia Pana Boga. I robi to na bardzo dobrym poziomie…

 

Płyty Gospel Rain kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl