TGD w Lublinie – zapowiadamy koncert na zakończenie warsztatów muzycznych

TGD w Lublinie – zapowiadamy koncert na zakończenie warsztatów muzycznych

12 lutego, 2015 Wyłącz przez mateo

Baner koncertu TGD LublinSzykuje się świetne muzyczne wydarzenie. W dniach 28 lutego – 1 marca 2015 roku odbędą się pierwsze w Lubinie warsztaty z TGD zakończone wspólnym koncertem (1 marca) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ostatnia płyta zespołu pt. “Uratowani” niedawno uzyskała status Złotej Płyty. Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed występem.

 

Koncert zespołu TGD będzie finałem pierwszych w Lublinie warsztatów muzycznych (na które miejsca zostały już dawno wykupione), prowadzonych przez Piotra Nazaruka oraz Kamilę Pałasz. TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Zespół nagrał do tej pory 9 albumów, 3 koncerty telewizyjne (TVP i Religia Tv) i 3 radiowe (PR “Trójka”). Brał udział w wielu festiwalach muzycznych (S.O.S, Sopot Festival), produkcjach płytowych i telewizyjnych współpracując m.in. z: Elżbietą Skrętkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą i grupą DeMono.

 
Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej, ale wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy dwudziestoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka. Najnowsza płyta zespołu „Uratowani” w grudniu 2013 r. zdobyła status Bestseller’a Empiku, a w roku bieżącym osiągnęła status ZŁOTEJ PŁYTY!

 

Koncert TGD z uczestnikami warsztatów odbędzie się 1 marca 2015 r. o godz. 18.00 w Nowej Auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Al. Racławickie 14. BILETY:  w cenie 20 zł, dostępne w dniu koncertu w Gmachu Głównym KUL, al. Racławickie 14 w Lublinie, REZERWACJA BILETÓW: tel.  880-572-351 lub  tel. 783-678 150. Organizatoremem wydarzenia: Parafia p.w. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, ul. Bursztynowa 20; www.parafia-mbr.lublin.pl.

 

Całe wydarzenie patronatem medialnym objął serwis ChrzescijanskieGranie.pl oraz koncerTY.chrzescijanskiegranie.pl

TGD - Trzecia Godzina Dnia