Afryka powraca w nowej płycie New Day – Pod Prąd [wywiad]

Afryka powraca w nowej płycie New Day – Pod Prąd [wywiad]

8 czerwca, 2016 Wyłącz przez mateo

New Day - Pod prąd płyta

Premiera nowego krążka zespołu New Day już 19 czerwca. Z tej okazji z liderem zespołu Rafałem “Bonim” Boniśniakiem rozmawiamy o przesłaniu płyty, Afryce i teledysku promującym wydawnictwo. Tymczasem już teraz możecie zamówić New Day – “Pod Prąd” w preorderze na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

ChG: Do premiery waszego nowego krążka “Pod Prąd” zostały niespełna 2 tygodnie – jeśli miałbyś w dwóch zdaniach opisać tę płytę to co byś powiedział?
Rafał Boniśniak: Dopracowana pod każdym względem, muzycznym, testowym i producenckim. Płyta, która jest dla nas ogromnym zaskoczeniem w pozytywnym sensie. ponieważ jej powstawanie okupione było ogromnymi trudnościami i przeszkodami. Ale jak widać udało się!

 

Wygraliście Festiwal Chrześcijańskie Granie i tytułowy utwór “Pod Prąd” został wybrany Premierą Roku 2015. Czy cała płyta będzie taka przebojowa?
Mamy nadzieję że tak właśnie jest, piosenki i treści nie są przypadkowe, a całość została przez nas dość dokładnie przemyślana. Nagrywając piosenki na tą płytę szukaliśmy wspólnego mianownika dla wszystkich utworów. Jest nim niezwykle jasno pokazany sens miłosierdzia Bożego w życiu każdego człowieka. Dodatkowo przygotowaliśmy 2 wersje piosenek w języku angielskim, które będziemy wykonywać podczas ŚDM w Krakowie.

 

Pod Prąd - New Day

 

Czy możemy spodziewać się zmiany waszego stylu grania? Będzie rewolucja czy ewolucja?
Raczej ewolucja, ponieważ na tej płycie jest bardzo dużo Afryki, a piosenki zagrane w dużej mierze w rytmach afro. To nadal styl NEW DAY, ale z jeszcze większą energią i śmielszymi pomysłami, co słychać – tak myślę – na nagraniach. Ta płyta to jedyna nasza płyta zagrana prawie na setkę, ponieważ wiele pomysłów powstało podczas wspólnych nagrań w studio i trafiło bezpośrednio na płytę.

 

Twoja ulubiona piosenka z płyty?
Wszystkie, ale najbardziej to chyba “Miłosierdzie”.

 

uwielbienie_na_pradze_newday fot-Mateusz-Stolarski (67)

 

Dbacie o szczegóły. Także estetyczne – wasze płyty są zawsze dopieszczone graficznie. Czy tym razem też czymś nas zaskoczycie?
Nie inaczej, szata graficzna jest dla nas równie ważna co sama muzyka, te dwa elementy stanowią nierozerwalną całość na którą pracuje wiele osób. Ponownie jak przy płycie NOWY DZIEŃ, pracowaliśmy z niezwykłym grafikiem jakim jest Anna Fidzińska z Mediapixel, Kamila Zacharek – artysta plastyk, oraz Dominik Chobot – fotograf z którym pracowaliśmy już 10 lat temu przy płycie PIĄTKA. To dzięki ich pomysłom mamy okładkę w…4 wersjach. Dokładnie będzie można sobie wybrać jaka okładkę się chce z 4 dostępnych. Każda z tych okładek składa się z innego symbolu Adinkra który odnosi się do którego z członków zespołu. Wewnątrz płyty dodatkowa niespodzianka w postaci wlepki z wybranym znakiem i wyjaśnieniem znaczenia tego symbolu.

 

Czy planujecie trasę koncertową promującą krążek?
Od 3 lipca rozpoczynamy promowanie tej płyty na koncertach, wcześniej jeszcze w czerwcu zrealizujemy zdjęcia do teledysku, który będzie kręcony w Dreźnie, oraz Poznaniu i Wrocławiu. Potem seria koncertów w związku z ŚDM na których również będziemy promować nową płytę.

 

Dzięki za rozmowę i do zobaczenia na koncertach!

 

New Day - Pod PrądNajnowszą płytę New Day – “Pod Prąd” kupicie w preorderze na www.chrzescijanskiegranie.pl