Koncert Premiery 2015 – znamy wszystkich wykonawców!

Koncert Premiery 2015 – znamy wszystkich wykonawców!

19 października, 2015 Wyłącz przez mateo

Festiwal Chrześcijańskie Granie 2015 - zobacz program! Zdobądź zaproszenie!

Już wiemy! Arkadio, x. Kuba Bartczak, Albo i Nie, El Camino i New Day – to piątka wykonawców, których utwory powalczą o tytuł Premiery Roku 2015! Stanie się to podczas 5.Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie. 28 listopada o 17.00 rozpocznie się Koncert Premiery, a publiczność zgromadzona w sali koncertowej Dobrego Miejsca wybierze najlepszy utwór roku!

 

Pomysł wybrania Premiery Roku wydawał się tak naturalny. W końcu jednym z powodów istnienia Festiwalu Chrześcijańskie Granie jest prezentacja nowości muzycznych z danego roku. Z premierowymi utworami zgłosiło się kilkunastu wykonawców. Z pośród nich jury złożone z przedstawicieli list przebojów: Michała Guzka ze Złotej 10 Radia Warszawa, Darka Ciszewskiego z Muzycznych Darów oraz x. Jacka Miszczaka z Listy z Mocą – wybrało pięć kawałków:

 

1. Albo i Nie – Piosenka Prostych Serc

2. Arkadio – Tylko Prawda

3. El Camino – Zanim

4. x. Kuba Bartczak  – O tym co ma sens feat. Calu

5. New Day – Pod Prąd

 

“Musimy przyznać, że nie spodziewaliśmy się tak dużego odzewu, a wybór będzie tak trudny. Niestety trzeba było wybrać tylko pięć kawałków z trzynastu zakwalifikowanych. A większość z nich była naprawdę dobra!” – mówi Michał Guzek, który wraz z przedstawicielami Listy z Mocą oraz Muzycznych Darów wybierał piątkę finałowych utworów.

 

Już 28 listopada 2015 o 17.00 w warszawskim Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce podczas Koncertu Premier zostanie wybrana Premiera Roku, a wykonawca otrzyma Złoty Krążek 2015. Nie będzie to jednak koniec atrakcji festiwalowych. Zarówno piątkowy wieczór (27 listopada – uwielbienie z zespołem 33) jak i cała sobota (28 listopada – Salon Festiwalowy, Koncert Premiery oraz Debiutu 2015 – Soudarionu) będą pełne wydarzeń. Na stronie www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl znajdziecie wszystkie potrzebne informacje dotyczące programu oraz sposobu na zdobycie zaproszeń.

 

“W najbliższych dniach będziemy prezentować wybrane utwory – do każdego z nich powstał, albo powstanie teledysk lub tzw. lyric video. Był to jeden z warunków zgłoszenia. Chcemy, aby dobra muzyka miała szansę dotrzeć do jak największej liczby ludzi. I zmieniała ich życie na lepsze” – zaznaczył Mateusz Stolarski z chrzescijanskiegranie.pl, współorganizator Festiwalu.

 

Podczas 5.Festiwalu Chrześcijańskie Granie zostanie po raz pierwszy wręczona także statuetka beneDeo 2015, dla najlepszego teledysku chrześcijańskiego. Nagroda przyznawana jest przez beneDeo.com we współpracy z Fundacją “Chrześcijańskie Granie”. Zgłoszenia i informacje znajdziecie na stronie: www.benedeo.com/static/teledysk-roku.

 

Wesprzyj Festiwal i prześlij dowolną sumę na konto: Fundacja CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE, 01-815 Warszawa, ul. Dewajtis 3, nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 z dopiskiem: darowizna na cele statutowe.festiwal. Organizatorzy zachęcają też do dołączenia do akcji „PRZYBIJ 5-tkę NA V FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE!”.

 

banner_festiwal_750-100_v2

 

ORGANIZATORZY FESTIWALU: Fundacja Chrześcijańskie Granie, Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, chrzescijanskiegranie.pl

SPONSORZY: Wielka Wola, RTV EURO AGD

PARTNERZY FESTIWALU: RTCK, Fundacja Otwarte Serce, Inicjatywa Praska, BeneDeo.com

PATRONI MEDIALNI: Radio Warszawa, RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz, Lista z Mocą, muzyczne DarY, Złota 10 Radia Warszawa, Może coś Więcej, Radio Niepokalanów, bosko.pl, Radio Głos, Radio Nadzieja, Gość Niedzielny, Niedziela, Profeto.pl, Telewizja internetowa Dobre Media, DEON.pl, KMDM.pl, Radio Emaus, KDM.pl, Przeznaczeni.pl, Bank Słuchaczy Radia Warszawa, Radio Wnet, Trwam, SalveTV

Patronat modlitewny: Męskie Plutony Różańca