Największe gwiazdy CCM podczas Wieczoru Uwielbienia – Bądź jak Jezus w Mysłowicach // 4 czerwca 2015

Największe gwiazdy CCM podczas Wieczoru Uwielbienia – Bądź jak Jezus w Mysłowicach // 4 czerwca 2015

27 kwietnia, 2015 Wyłącz przez mateo

Bądź Jak Jezus - Mysłowice - Boże Ciało 2015Szósta edycja wyjątkowego Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego odbędzie się 4 czerwca 2015 w Mysłowicach pod hasłem: Potęga Miłości. Spotkamy się, aby wspólnie uczcić i poczuć potęgę tej Miłości, która od Krzyża rozprzestrzenia się każdego dnia na cały świat. Kochamy, bo jesteśmy kochani. Tysiące ludzi wspólnie podkreśli to śpiewem, modlitwą, uwielbieniem i radością wraz ze wspaniałymi artystami z Polski i z zagranicy, którzy zaśpiewają i zagrają na scenie: Hillsong London (UK), Leeland (USA), Natalia Niemen, Maleo Reggae Rockers, Gabriela Gąsior & Holy Noiz oraz New Day. Koncert pod patronatem Chrześcijańskiego Grania.

 

Bądź Jak Jezus! to wielki koncert ewangelizacyjny, który od 2010 roku przyciąga wielotysięczną publiczność z Polski i z zagranicy. Na scenie koncertu prezentowały się dotychczas gwiazdy muzyki chrześcijańskiej światowego formatu: Leeland (USA), Israel Houghton & New Breed (USA), Martin Smith (UK), Mietek Szcześniak, Trzecia Godzina Dnia, Artaszes „ARCI” Baroyan (Armenia), Viola Brzezińska, Beata Bednarz, New Life ‘M, Mate.o, Deus Meus i wielu, wielu innych.

 

Celem Koncertu od początku jest budowanie jedności w wymiarze religijnym, rodzinnym i społecznym. Chcemy pokazać nowe, dynamiczne i pełne zaangażowania chrześcijaństwo. Człowiek wierzący to nie archaicznie myślący konserwatysta, ale nowoczesny i racjonalny członek polskiego i europejskiego społeczeństwa, który nie boi się mówić, że Bóg istnieje, jest Stworzycielem i działa w świecie. Szczególnymi adresatami naszego przedsięwzięcia są rodziny, chcemy, jednak, by Koncert był okazją do zatrzymania się i refleksji dla wszystkich ludzi zabieganych, pochłoniętych codzienną pracą, niepotrafiących znaleźć czasu na refleksję i odpoczynek. Jak co roku na publiczność czekać będą także: miasteczko zabaw dla dzieci, stoiska wydawców chrześcijańskich z muzyką, filmem oraz literaturą, stoiska wspólnot i kościołów chrześcijańskich oraz wiele innych atrakcji.

 

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy chcą też zaprosić do udziału w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Non-stop CCM”, skierowanym do twórców muzyki chrześcijańskiej. Zwycięski zespół/ wykonawca zaprezentuje się u boku gwiazd koncertu Bądź Jak Jezus! i otrzyma tytuł „Muzycznego Odkrycia Roku 2015 Współczesnej Muzyki Chrześcijan – CCM w Polsce”. Zgłoszenia zawierające: płytę demo (lub pliki MP3) z min. 3 utworami, metrykę nagrań (wykonawca, autor muzyki i tekstu, aranżer, akompaniament), informację o uczestniku konkursu wraz z danymi kontaktowymi (e-mail, adres pocztowy, nr telefonu) należy przesyłać mailowo: fundacja@badzjakjezus.pl lub na adres: Fundacja Światło-Życie ul. Różyckiego 8, 40-589 Katowice z dopiskiem „NON-STOP CCM” do dnia 30 kwietnia 2015. Szczegóły: www.badzjakezus.pl.

 

Artyści 6. Edycji koncertu Bądź Jak Jezus!

 

Hillsong London (UK): brytyjska gałąź najbardziej popularnego na świecie Kościoła Hillsong wystąpi 4 czerwca jako gwiazda ekumenicznego koncertu rodzinnego Bądź Jak Jezus! Hillsong słynie głównie z twórczości muzycznej, co obrazuje 16 milionów sprzedanych płyt i repertuar, wykonywany w ponad 60 językach przez ponad 50 milionów ludzi każdej niedzieli na całej Kuli Ziemskiej! Porywające pieśni, hymny, pełne uwielbienia dla Jezusa – Pana i Zbawiciela łączą się z nowoczesnymi brzmieniami, niezwykle żywiołowymi aranżacjami oraz ogromną energią i radością emanującą ze sceny. Formacja z Londynu w doskonały i nowoczesny sposób łączy klasykę muzyczną Kościoła Hillsong z własnymi kompozycjami. Swoim przesłaniem i postawą zespół zmienia świat, a ich muzyka jest soundtrackiem do wiary dla wielu ludzi. Drugi w Polsce koncert zespołu to wspaniała okazja do niezapomnianych przeżyć muzycznych i duchowych.

Leeland (USA): hiperpopularny zespół tworzący rock progresywny z bardzo wyraźnym ewangelicznym przesłaniem. Czterokrotnie nominowany do nagrody Grammy oraz do Nagrody Dove. Rodzinny zespół z Teksasu został założony przez najstarszego z rodzeństwa Mooringów: Leelanda Daytona, który jest autorem prawie całości repertuaru. Zespół tworzą także: jego brat Jack, ich młodsza siostra Shelly oraz kuzyn – perkusista Mike Smith. Leeland po raz pierwszy w Polsce zagrał podczas trzeciej edycji festiwalu Bądź jak Jezus! w 2012 roku – 4 czerwca w pełni chwały powróci na scenę w Mysłowicach.
www.facebook.com/leeland

 

Natalia Niemen: piosenkarka, autorka muzyki i tekstów. Jako starsza córka Czesława Niemena z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Od ponad dekady współpracuje z zespołami New life’m i TGD. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej. www.facebook.com/NataliaNiemenOficjalnie

 

 

Maleo Reggae Rockers: kołyszące jamajskie brzmienia z Polski z pozytywnym patriotyczno-chrześcijańskim przesłaniem. Twórcą legendarnej już dziś formacji jest muzyk i kompozytor Darek Malejonek znany między innymi z projektów 2TM2,3, Arka Noego, Izrael czy Houk. MRR tworzą: Darek „Maleo”
Malejonek – gitara i wokal, Tomasz „Siwy” Wójcik – gitara i wokal, Andrzej „Kazek” Roemer – bas, Kacper Rynek – perkusja, Adaś Mościcki – instrumenty perkusyjne, Artur Tomasz Mackiewicz – instrumenty klawiszowe, Józek Zatwarnicki – puzon oraz Tomek Mazur – trąbka. www.maleo.pl

 

 

Gabriela Gąsior & HolyNoiz: wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktorka gospel, nauczycielka śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu. Muzyką zajmuje się od dziecka – podróż z gospel rozpoczęła w wieku 14 lat w Przemyskim Chórze Gospel. Na swoim koncie ma wydany autorski album „Bez Ciebie nie ma mnie”, który u kazał się w marcu 2014 roku o raz mini-album świąteczny „Dzisiaj niebo jest tu”. Występowała w opolskim amfiteatrze podczas koncertu Superdebiuty 2014, poświęconego twórczości Czesława Niemena. Współpracowała m.in. z Beatą Bednarz, Andrzejem Lampertem, Golec uOrkiestrą. Podczas koncertu artystce towarzyszyć będzie zespól HolyNoiz, z którym związana jest od wielu lat.
www.gabrielagasior.pl

 

 

New Day: zespół wykonujący muzykę dobrą, lekką i przyjemną, z nurtu muzyki chrześcijańskiej. Serwuje brzmienia zaczerpnięte z tradycyjnej muzyki afrykańskiej. Zespół ma na koncie sześć świetnie przyjętych i nagradzanych albumów. Wyróżnia się nie tylko oryginalnym brzmieniem, ale I inspirującymi tekstami. Piosenki New Day są pełne nadziei, modlitwy i prostoty autentyczne i szczere. www.newday.com.pl

 


Chrześcijańskie Granie oraz koncerTY.chrzescijanskiegranie.pl objęły patronatem całe wydarzenie – zapraszamy też na nasze wydarzenie Boże Ciało 2015 – koncerty uwielbienia, na którym będziemy zbierać informacje o koncertach w dniu 4 czerwca 2015 z całej Polski.

 

B ą d ź J a k J e z u s 2 0 1 5 : P o t ę g a M i ł o ś c i
Czas: 4 czerwca 2015, miejsce: Mysłowice-Słupna
Wstęp wolny