Debiuty 2016 – kto zagra?

Debiuty 2016 – kto zagra?

3 marca, 2016 Wyłącz przez m.guzek

plakat_Debiuty2016_patroni_WWW(2)Znamy szczegóły 6.edycji Koncertu Debiuty, który już 24 kwietnia odbędzie się w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach. Wydarzenie w tym roku będzie transmitowała Tv Dobre Media. Na scenie o miano Debiutu 2016 powalczą trzy zespoły: Dobre Ludzie (piosenka autorska, poezja śpiewana),Muode Koty (hip-hop), Krzagolec Gang (rock, folk). Najlepsi wykonawcy w ramach nagród otrzymają  m.in. 20 godzin w studiu nagraniowym -Studio Niepodległości 159, możliwość występu na: Campo Bosko 2016 w Czerwińsku, „Sandanaliach” w Warszawie, „Bądź jak Jezus” w Mysłowicach oraz Festiwalu Muzyki Gospel w Gniewie. Artystów w tym roku ocenią:Katarzyna Goszcz (piosenkarka, logopeda, dziennikarka Radia Warszawa), Paweł Karliński (zespół Soudarion – Debiut Roku 2016), Adam Guzdek (dyrektor koncertu “Bądź jak Jezus”) oraz ks. Zdzisław Osowski (dyrektor Festiwalu Muzyki Gospel w Gniewie). Koncert Debiuty 2016 poprowadzi Ewa Pietrzak z Radia Warszawa.

 

 

Zespoły, które zagrają na VI Koncercie Debiuty im. Moniki Brzozy:

 

DOBRE LUDZIE

Dobre Ludzie to kontynuacja projektu Babuchowski & Filipowicz, ale rozpisana na więcej instrumentów, bogatsza w warstwie aranżacyjnej.W 2009 r. Szymon Babuchowski z Patrykiem Filipowiczem, grający wówczas eksperymentalną muzykę w zespole Dobre Duchy, zatęsknili za czymś melodyjnym, co będzie sprawdzało się zarówno w intymnej atmosferze spotkań literackich, jak i na scenie. Początkowo występowali jako duet na wokal i gitarę akustyczną. Z czasem jednak aranżacje zaczęły się rozbudowywać i trzeba było pomyśleć o wzbogaceniu instrumentarium. Od 2013 r. gra w zespole basista Jacek Raciborski, a na albumie „Łagodne przejście”, firmowanym już nazwą Dobre Ludzie, pojawią się także goście, m.in. Elżbieta Zigler (śpiew, instrumenty klawiszowe), Pierre (remiks „Nowego Roku”, perkusja, instrumenty klawiszowe), Ryszard Sierotnik (perkusja), Dawid Wydra (trąbka) i Przemysław Żurek (perkusjonalia). Płyta zespołu Dobre Ludzie „Łagodne Przejście” jest do kupienia na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

MUODE KOTY

„Są jak nieoszlifowane diamenty, jak perły wyciągnięte z bagna.” – mówi o nich „stary kocur” Tomek „HIOB” Karenko. To on zebrał czterech młodych raperów – Pax-a, Falamira, Knopka i Dj Anema – połączył w jedną ekipę i korzystając ze swojego doświadczenia chce wprowadzić ich na szerokie wody sceny muzycznej.

 

 

KRZAGOLEC GANG

Krzagolec GANG powstał w roku 2007 i występował ze swoimi autorskimi utworami pod nazwą Krzagolec Band. W roku 2013 lider i wokalista zespołu Wojciech Słupski wrócił z przyczyn od siebie niezależnych do rodzinnego miasta Zakliczyn. Okazało się że miało to wielkie znaczenie.Dzięki dobremu połączeniu komunikacyjnemu z Krakowem mógł tam często gościć na koncertach i w klubach jazzowych.W ten sposób rozwijał swoją wrażliwość muzyczną. Tam poznał Łukasza Belcyra znakomitego gitarzystę z którym znalazł wspólny język w sferze muzyki. To właśnie z Łukaszem rozpoczął pracę nad płytą.Wojtek pisał teksty i tworzył linie melodyczne a Łukasz aranżował i ubierał to w muzykę a jego wykonania gitarowe dodawały niezwykłego uroku utworom.W rodzinnym Zakliczynie poznał dwie siostry Katarzynę i Karolinę Świerczek. Do zespołu dołączył charyzmatyczny gitarzysta a zarazem wokalista Paweł Dudzik, basista Grzegorz Sipiora oraz perkusista Damian Niewiński.W roku 2015 zespół Krzagolec GANG wydał swoją pierwszą płytę pt.”Droga”.

 

 

Jak zdobyć zaproszenia na Debiuty 2016?

Koncert może odbywać się dzięki dobrowolnym wpłatom. Wstęp na koncert za zaproszeniami (dostępne od 1 marca) – potwierdzeniem chęci uczestnictwa w Debiutach będzie wsparcie organizacji Debiutów dobrowolną wpłatą na rzecz imprezy na poniższe konto:Fundacja „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”, ul. Dewajtis 3, 01-815 Warszawa,46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe.debiuty x ilość osób). Po dokonaniu wpłaty należy wydrukować potwierdzenie, dzięki któremu można otrzymać zaproszenie już dzisiaj w sklepie Chrześcijańskie Granie przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie (pn – czw. w godzinach 9-16.30)

 

 


Patronat honorowy: Abp. Henryk Hoser – ordynariusz warszawsko – praski.

 

Organizatorzy: Fundacja “Chrześcijańskie Granie”, Dobre Miejsce, chrzescijanskiegranie.pl

 

Patroni Medialni: KMDM.pl ,koncerTY.chrzescijanskiegranie.pl, Radio Warszawa, Miłujcie Się, Bosko.pl, Lista z Mocą, Rdn Małopolska, Rdn Nowy Sącz, GospelBox, Profeto, Radio Rodzina, Radio Nadzieja, Głos Katolicki, Łomżyńskie24.pl, Muzyczne Dary,opoka tv,radio victoria,Droga, Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, Niecodziennik, Fundacja Być Bardziej, Tv Dobre Media, Tygodnik Idziemy, Może coś więcej.

 

Partnerzy: Fundacja Otwarte Serce,Inicjatywa Praska, Bądź jak Jezus, Festiwal w Gniewie,  Skrzydlaty Sandał, Stowarzyszenie Na Fali, Oratorium św. Jana Bosko w Warszawie

 

sponsorzy: Wiara w Biznesie, Euro RTV Agd, Wielka Wola, drabinka.pl, RTCK.PL, Kondrat-Media,Studio 159 Niepodległości,

 

Patronat modlitewny: Plutony Różańcowe