“Papierek lakmusowy”-Marcin Jakimowicz o płycie Debiuty vol1

29 maja, 2013 Wyłącz przez m.guzek

Ten ośrodek tętni życiem i stal się centralnym punktem na mapie rodzimych miejsc związanych z muzyką graną przez chrześcijan. Owocem organizowanego co roku w warszawskim Dobrym Miejscu koncertu „Debiuty” jest krążek pod tym właśnie tytułem. Płyta zbierająca najciekawsze zespoły debiutujące w ciągu ostatnich lat. jest papierkiem lakmusowym, dzięki któremu poznajemy, co w muzyce chrześcijan piszczy – tak o płycie Debiuty i Dobrym Miejscu w 22 numerze Gościa Niedzielnego pisze Marcin Jakimowicz.

 

Posłuchaj zapowiedzi płyty:

[audio:http://www.chrzescijanskiegranie.pl/aktualnosci/wp-content/uploads/2013/05/R1278_CD-Debiuty1_ver22.mp3|titles=R1278_CD-Debiuty1_ver2]

 

Płytę DEBIUTY vol1. kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

“Do wyboru, do koloru. Są i drapieżne „Dwa jabłka na czereśni” Strony B (kawałek, którego mogę słuchać na okrągło) i porywający song Kuby Kornackiego (laureata tegorocznego konkursu) i unikający owijania w bawełnę rap południowo-wschodni Hioba i gorące gospelowe uwielbienie Twojego Nieba. Usłyszymy też Magdę Frączek z Love Story przekonującą że „Wierność jest cudna”, Anielsów, Pandamusic, Porę Wiatru, El Camino, Nacinaczy Sykomory i Porozumienie.” – czytamy w artykule Marcina Jakimowicza.