Debiuty 2016: Dobre Ludzie zagrają w Dobrym Miejscu.

Debiuty 2016: Dobre Ludzie zagrają w Dobrym Miejscu.

3 grudnia, 2015 Wyłącz przez m.guzek

dobre ludzie koncert

Już 24 kwietnia 2016 w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach odbędzie się 6. edycja Koncertu Debiuty.Podczas ostatniego Festiwalu Chrześcijańskie Granie poznaliśmy pierwszy zespół, który zagra w Debiutach. Lider zespołu Soudarion (Debiutu 2015)– Paweł Karliński – przekazał “pałeczkę” Szymonowi Babuchowskiemu z Dobrych Ludzi. Pierwszą nominację przyznał serwis www.chrzescijanskiegranie.pl.

 

Dobre Ludzie to kontynuacja projektu Babuchowski & Filipowicz, ale rozpisana na więcej instrumentów, bogatsza w warstwie aranżacyjnej.W 2009 r. Szymon Babuchowski z Patrykiem Filipowiczem, grający wówczas eksperymentalną muzykę w zespole Dobre Duchy, zatęsknili za czymś melodyjnym, co będzie sprawdzało się zarówno w intymnej atmosferze spotkań literackich, jak i na scenie. Początkowo występowali jako duet na wokal i gitarę akustyczną. Z czasem jednak aranżacje zaczęły się rozbudowywać i trzeba było pomyśleć o wzbogaceniu instrumentarium. Od 2013 r. gra w zespole basista Jacek Raciborski, a na albumie “Łagodne przejście”, firmowanym już nazwą Dobre Ludzie, pojawią się także goście, m.in. Elżbieta Zigler (śpiew, instrumenty klawiszowe), Pierre (remiks “Nowego Roku”, perkusja, instrumenty klawiszowe), Ryszard Sierotnik (perkusja), Dawid Wydra (trąbka) i Przemysław Żurek (perkusjonalia). Płyta zespołu Dobre Ludzie “Łagodne Przejście” jest do kupienia na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

Aby zagrać w Koncercie Debiuty należy wydać jedną płytę albo materiał, złożony z minimum 3 autorskich utworów. W konkursie zagrają 3 zespoły wyłonione poprzez: Chrześcijańskie Granie, Listę z Mocą oraz internautów. W ramach Debiutów zmierzyło się do tej pory kilkanaście zespołów. Laureatami nagród były zespoły: Love Story, Anielsi, StronaB, Kanaan, Mocni w Wierze, Good God i Soudarion.

 

 

Koncert Debiuty 2015 może odbywać się dzięki dobrowolnym wpłatom. Zapraszamy do wspierania nas: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909, Fundacja „Chrześcijańskie Granie”, ul.Dewajtis 3, 01-815 Warszawa (tytułem: darowizna na cele statutowe.debiuty)

 

 

 

Za: Fb/Chrześcijańskie Granie