Jedyna taka płyta – bestsellerowe Debiuty vol.1 wskrzeszają ideę RUAH.

Jedyna taka płyta – bestsellerowe Debiuty vol.1 wskrzeszają ideę RUAH.

31 października, 2014 Wyłącz przez mateo
Płyta miesiąca - Debiuty vol.1

Debiuty vol.1

Kiedyś, do kultowego czasopisma RUAH dodawane były płyty. Dawały szansę na posłuchanie tego co świeżego i dobrego w muzyce chrześcijańskiej piszczy. Pisma już nie ma. Podobnie przez wiele lat nie było takich składanek. Aż do 2013 roku. Ukazała się wtedy składanka Debiuty vol.1 – 11 wykonawców i 11 zróżnicowanych utworów. Od popu, przez rock i hip-hop, aż po poezję śpiewaną. Taka do tańca i do samochodu. Teraz ta bestsellerowa płyta jest w super cenie – 9.99 zł (tylko do 15 listopada!).

 

 

Kiedyś RUAH dzięki dodawanym do gazety płytom pozwalał poznać muzkę i wybrać to co najbardziej interesujące na scenie chrześcijańśkiej. Krążki te – zróżnicowane tematycznie i poziomem – dawały szansę na zaistnienie także mało znanym zespołom. Był więc i Maleo, jak i FPS, Triquetra, Magda Anioł czy Saruel. Odkąd pismo zniknęło nikt nie wypełnił tego braku, który powstał.

 

“Postanowiliśmy zapełnić tę lukę. I wydać płytę z najciekawszymi zespołami ostatnich lat. Młodymi zespołami. Mało znanymi, bo bez wielkich środków na promocję. Dzięki organizacji Koncertu Debiuty poznaliśmy wielu bardzo dobrych, ambitnych twórców i w 2013 wydaliśmy składankę “Debiuty vol.1″, która podsumowuje trzy edycje tego koncertu. Chcieliśmy aby każdy mógł posłuchać co w muzycznej trawie piszczy i wybrać to co najbardziej go interesuje.” – mówi ekipa Chrześcijańskiego Grania.

 

Na krążku znajdziecie 11 utworów utrzymanych w różnorodnej stylistyce. Będzie więc popowe Love Story – “Wierność jest cudna”. Exclusive dostępne tylko na tej płycie. Poznamy też StronęB (Debiut 2012) w przebojowych “Dwóch jabłkach na czereśni”.  Hip-hopowo porwie nas HIOB swoim “Stylem Południowo – Wschodnim”, a El Camino jazzowym kawałkiem “Światło i sól”. W krainę łagodności w tekście z haczykiem zabierze nas Pora Wiatru, a Kanaan “Songiem Daniela” zabierze nas w biblijną podróż pełną pasji. Jako bonus zagrało Porozumienie z piosenką “Niepokalana” (z Projektu Bosko 2013).
“Płyta zbierająca najciekawsze zespoły debiutujące w ciągu ostatnich lat. jest papierkiem lakmusowym, dzięki któremu poznajemy, co w muzyce chrześcijan piszczy” – pisał Marcin Jakimowicz w Gościu Niedzielnym.

 

 

Zapraszamy do kupna naszej bestsellerowej płyty TUTAJ – tym bardziej, że do 15 listopada 2014 jest w rewelacyjnej cenie – 9.99zł!

 


Spis utworów:
1. LOVE STORY (DEBIUT 2011)
Wierność jest cudna

2. STRONA B (DEBIUT 2012)
Dwa jabłka na czereśni

3. ANIELSI (DEBIUT 2011)
Wybieram miłość

4. HIOB
Styl Południowo-Wschodni

5. TWOJE NIEBO
Miłości Pieśń

6. KUBA KORNACKI&KANAAN (DEBIUT 2013)
Song Daniela

7. PANDAMUSIC
W tym rzecz

8. EL CAMINO
Światło i sól

9. NACINACZE SYKOMORY
Światło na Syjonie

10. PORA WIATRU
Zapomniałem

11. POROZUMIENIE + GOŚCIE
Niepokalana