Przedpremierowo! Pokaz filmu “Pielgrzym” w Dobrym Miejscu (10 stycznia 2016)

Przedpremierowo! Pokaz filmu “Pielgrzym” w Dobrym Miejscu (10 stycznia 2016)

4 stycznia, 2016 Wyłącz przez mateo

pielgrzym - dobre miejsceNajpierw student, potem przemytnik, skazany i osądzony. Ruszył w drogę, która zmieniła nie tylko jego. PRAPREMIERA w Dobrym Miejscu! Już 10 stycznia 2016 o 18.00 odbędzie się pierwszy publiczny pokaz filmu dokumentalnego “Pielgrzym”. Pojawią się też goście specjalni: główny bohater filmu Roman Zięba i reżyser filmu Paweł Jóźwiak-Rodan. Bilety w cenie 20 zł dostępne od 3 stycznia w sklepie Chrześcijańskie Granie (ul. Dewajtis 3, wejście B).

 

Roman miał burzliwe życie. Po przerwanych studiach medycznych wyjechał do Singapuru i został przemytnikiem. Przemycał ludzi i elektronikę. Po powrocie do Polski rozpoczął pracę w korporacji. Jego życie zdawało się wreszcie toczyć po właściwych torach, aż do dnia, którym został aresztowany i oskarżony o przestępstwa popełnione sześć lat wcześniej. Po wyjściu na wolność postanowił zerwać ze swoim dawnym życiem. Zaczął pisać ikony i chodzić pieszo po świecie. Jak sam mówi chciał się „przeczołgać, przepalić, w sobie coś zniszczyć”. Rozwiedziony ojciec dwudziestoletniej córki, który próbuje odpokutować błędy przeszłości podczas pieszych wypraw. Poznajemy go, gdy wraz z innymi byłymi więźniami planuje przejść pieszo z Polski do Moskwy i z powrotem, łącznie 4500 km.

 

Podczas drogi bohater stawi czoło nurtującym go trudnym pytaniom, a odpowiedzi poszuka, spoglądając głęboko we własne wnętrze. Pielgrzymka zaplanowana jako droga pojednania między Wschodem i Zachodem wskaże mu ścieżkę ku innemu pojednaniu. Jej finał może okazać się bardzo różny od tego, który bohater po ludzku planował… W filmie jedna scena została nagrana w kościele Pokamedulskim przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.

 

Spotkanie i dyskusję po filmie w ramach cyklu Dobre Kino poprowadzi filozof, etyk i filmoznawca Pani dr hab. Wanda Kamińska (dyrektor pracowni HIPOKAMP, wykładowca UKSW)

 

 

DOBRE MIEJSCE wej. B; Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki

10 stycznia A.D. 2016 (niedziela) godz. 18:00 DOBRE MIEJSCE Wstęp – 20zł www.dobremiejsce.org

 

NOWOŚĆ !!! Bilety do nabycia od 3 stycznia w Dobrym Miejscu wej.B w godz pracy sklepu “Chrześcijańskie Granie” oraz od godz. 17:00 w dniu seansu. Zapraszamy, film od 15 r.ż.