“Apostoł” już w sobotę w Dobrym Miejscu i w naszym sklepie!

“Apostoł” już w sobotę w Dobrym Miejscu i w naszym sklepie!

12 listopada, 2015 Wyłącz przez mateo

Apostol_Dobre_MiejsceTym razem 14 listopada 2015 o 18.00 Forum Filmów Nie-Zwyczajnych zaprezentuje film kontrowersyjny. „Apostoł” został zakazany przez MSW we Francji. W Polsce wyświetlony tylko kilkukrotnie… Historia nawrócenia z islamu na katolicyzm młodego francuza stawia pytanie o cenę prawdy. Film “Apostoł” jest już dostępny na DVD – możecie kupić go na www.chrzescijanskiegranie.pl oraz bezpośrednio w dniu seansu (Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3, Warszawa). Wstęp – 15 zł.

 

Akim, młody Francuz, syn, brat, dobry, wrażliwy mężczyzna, wybrany do przejęcia roli imama we wspólnocie muzułmańskiej wiedzie spokojne życie, w które jednak powoli wkrada się zaciekawienie chrześcijaństwem. Co sprawiło, że jego życie zaczyna się zmieniać? Czy jego serce poruszą słowa, które odczyta na plakacie, zawieszonym na katolickim kościele: “Będziecie Mnie szukać i znajdziecie Mnie, albowiem będziecie Mnie szukać z całego serca” (Jr 29,13)? Czego Akim poszukuje i czy odnajdzie to, co najważniejsze? Czy przezwycięży trudności, jakie napotka? Komu ostatecznie uwierzy? Czy istnieje szansa na pełne szacunku współistnienie i porozumienie wyznawców islamu i chrześcijan?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji wydało zakaz projekcji filmu „L’Apôtre” (Apostoł) opisujący historię muzułmanina, którzy przeszedł na katolicyzm. MSW uzasadnia swoją decyzję zagrożeniem wywołania zamieszek ze strony islamistów.

 

Kup ten oraz inne dobre filmy na www.chrzescijanskiegranie.pl >>>

chrześcijańskie granie

 

Dyrekcja Generalna Bezpieczeństwa Wewnętrznego nakazała również odwołać debatę wokół filmu „L’Apôtre”, zaplanowaną na 23 stycznia. Powód podobny: ryzyko ataków, gdyż ta projekcja mogłaby zostać uznana za prowokację wymierzoną w społeczność muzułmańską…

 

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca Ksiądz dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW). Bilety (w cenie 15 zł) do kupienia na godzinę przed seansem w naszym sklepie – Chrześcijańskie Granie (ul. Dewajtis 3, wejście B, I piętro)

 

 

Reżyseria: Cheyenne Carron (ma korzenie w Algierii i Tunezji, przyjęła chrzest w Wielkanoc 2014), by sfinansować produkcję tego filmu użyła fortelu, ponieważ film jako dramat religijny nie miał aprobaty, a po przedstawieniu go jako lekkiej komedii otrzymał dotację.

 

Zapraszamy 14 listopada A.D. 2015 (sobota) godz. 18:00 DOBRE MIEJSCE, ul. Dewajtis 3 (wej. B; Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki). Wstęp – 15zł // Więcej dobrych wydarzeń: www.dobremiejsce.org