Festiwal, który może zmienić Twoje życie! Chrześcijańskie Granie już 23 października!

Festiwal, który może zmienić Twoje życie! Chrześcijańskie Granie już 23 października!

8 października, 2022 0 przez m.guzek
Festiwal Chrześcijańskie Granie już 23 października w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce w Warszawie. “Wydarzenie integruje środowisko młodej sceny muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Na warszawskich Bielanach wystąpią laureaci konkursów oraz festiwali dobrej muzyki w naszym kraju. Przede wszystkim jest to piękne spotkanie, które może zmienić życie. “– mówi Michał Guzek, organizator Festiwalu Chrześcijańskie Granie.
“W tegorocznej edycji festiwalu o miano DEBIUTU 2022 zmierzą się: grupa “Bonoboco”, Marta Madejska i zespół “Sezon na Czereśnie”. Wykonawców oceni jury złożone z: dziennikarza Gościa Niedzielnego, lidera zespołu DOBRE LUDZIE- Szymona Babuchowskiego, producenta m.in. Betlejem w Polsce, Bądź jak Jezus – Adama Guzdka i prowadzącego “Listę z Mocą”, lidera zespołu JEDNO – Karola Guta. Na scenie nie zabraknie laureatów konkursu NON STOP CCM – grupy TYLKO TY oraz DEBIUTÓW 2021 – zespół JEDNO. Festiwal poprowadzi dziennikarz Polskiego Radia i Radia Profeto, Przemysław Goławski.”- zapowiada Michał Guzek. 
 
Poza muzyką w trakcie festiwalu będzie można spotkać gości specjalnych. Przygotowana jest również strefa dla dzieci. Całe wydarzenie będzie można obejrzeć poprzez Youtube na kanale Telewizji Dobre Media oraz portale i serwisy internetowe rozgłośni katolickich.

W 11. edycji Festiwalu CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE wystąpią:
Bonoboco
Bonoboco jest młodym zespołem, wykonującym muzykę elektroniczną o treściach chrześcijańskich. Artyści poprzez swoją twórczość chcą dzielić się z innymi świadectwem wiary, przybliżać słuchaczy do Boga oraz po prostu pomagać im w modlitwie. Do tej pory w sieci ukazały się dwa z ich utworów: “Hizop” i “Na dobranoc”, które są do odsłuchania na YouTube. 

 
Sezon Na Czereśnie
Zespół powstał w 2018 roku i od początku swojego istnienia wykonuje muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Swoją nazwą nawiązuje do wiosenno-letnich miesięcy, kiedy to wszystko budzi się do życia – po szaro-burej, chłodnej zimie, przychodzi czas na zieleń, kwitnące drzewa oraz dłuższe dni, dzięki którym mamy więcej energii do działania i jesteśmy szczęśliwsi. Artyści chcą, aby ta radość trwała nie tylko kilka miesięcy, ale cały rok, dlatego też każdym swoim koncertem pragną otwierać sezon na czereśnie i w ten sposób uwielbiać Boga. Za sobą mają już kilkadziesiąt koncertów, wypuścili też kilka utworów na YouTube, a obecnie są w trakcie wydawania debiutanckiej płyty. Wśród sukcesów można zaliczyć zwycięstwo w Festiwalu Hosanna w Siedlcach. 

 
Marta Madejska 
Częstochowianka, na co dzień anglistka. Ukończyła Studium Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Centrum Szkolenia Muzyków i Liderów Uwielbienia w zakresie emisji głosu, pisania tekstów i kompozycji. Zaangażowana w rozmaite projekty muzyczne. Związana z zespołem 77FM oraz projektem Agnieszki Fiuk “Pieśń nad Pieśniami”. Napisana z mężem Darkiem piosenka “Młode serca” została Piosenką Roku Ruchu Światło-Życie. W październiku 2021 roku ukazała się jej debiutancka płyta “Po Twoich śladach” zawierająca 12 autorskich utworów.

 
Jedno
Zespół powstał w 2019 roku podczas tarnowskiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, a swoją nazwą nawiązuje do fragmentu z Ewangelii wg św. Jana (J 17, 20-26), w którym to Chrystus prosi Ojca za przyszły Kościół – aby stanowił JEDNO. Tworzy go szóstka zawodowych muzyków. Styl jest więc wypadkową muzycznych doświadczeń wszystkich jego członków. W muzyce JEDNO można usłyszeć elementy jazzu, hip-hopu, a nawet w niektórych utworach reggae. Wspólnym mianownikiem jest rytmiczne brzmienie gitarowe, okraszone backgroundami sekcji dętej oraz mające w podstawie napędzający groove sekcji rytmicznej. Swe inspiracje z nurtu muzyki religijne czerpią od takich zespołów, jak TGD, Agnieszka Musiał, Paw, Play&Pray, New Life’m, Mate.o oraz Hillsong. W ubiegłym roku ukazał się ich debiutancki krążek pt. “Szczęśliwy”. Zespół JEDNO zwyciężył w konkursie DEBIUTY w ramach Festiwalu Chrześcijańskie Granie 2022.

 
Tylko Ty
Zespół powstał w 2013 roku i od tego czasu koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Tworzą go stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Do tej pory wystąpili w kilku telewizyjnych koncertach, śpiewając m.in. u boku Mateusza Ziółko, Justyny Steczkowskiej, Olgi Szomańskiej, Haliny Frąckowiak, Piotra i Krzysztofa Cugowskiego, Piotra Barona i wielu innych cenionych artystów. W 2016 roku zagrali kilka koncertów podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. TYLKO TY występował również na takich wydarzeniach jak: gala wręczania nagród TOTUS TUUS na Zamku Królewskim w Warszawie, Festiwal Bądź jak Jezus czy gościnnie w III Międzynarodowym Festiwalu „Alleluja, czyli Happy Day”. W 2021 pojawiła się na rynku ich debiutancka płyta pt.” Pokochaj jeszcze raz”. 

 
 
Festiwal Chrześcijańskie Granie odbywa się od 2011 roku w Warszawie. Na scenie m.in. w Arenie Ursynów, w Parku Sowińskiego czy Katolickiego Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE wystąpiło kilkudziesięciu artystów z całego kraju. Wśród nich byli debiutanci: Muode Koty, Soudarion, StronaB, Albo i Nie, ale także gwiazdy muzyki z dobrym przesłaniem: Gospel Rain, Antonina Krzysztoń, Arkadio czy ks. Jakub Bartczak. Artyści występujący na festiwalu prezentują różne gatunki muzyczne od popu, rocka poprzez hip-hop po poezję śpiewaną. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 23 października o 15.00 w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach. 
 

Bilety na festiwal Chrześcijańskie Granie można zakupić w cenie 49 zł na stronie: Biletyna.plebilet.plkupbilecik.pl. Bilety pokrywają koszty organizacji m.in. transmisji, nagłośnienia czy światła. Bilety w niższej cenie na festiwal można otrzymać również poprzez wsparcie na platformie Patronite.pl.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć poprzez wydarzeniu na FB: Festiwal Chrześcijańskie Granie 2022 oraz na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl