Najciekawsze młode zespoły sceny chrześcijańskiej – Festiwal „Chrześcijańskie Granie” powraca 26 maja 2021

Najciekawsze młode zespoły sceny chrześcijańskiej – Festiwal „Chrześcijańskie Granie” powraca 26 maja 2021

17 maja, 2021 0 przez mateo

9 dni – tyle zostało do 10. jubileuszowej edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Wydarzenie to jest ewangelizacyjnym projektem, który ma na celu promocję młodych wykonawców z nurtu muzyki CCM. W tym roku Festiwal będzie miał charakter ONLINE. Transmisja na kanale www.1on.pl.

Zespoły: „Półpiętro”, „JEDNO”, „Semeion” oraz „Monika Giergiel Music” wezmą udział w jubileuszowej, X edycji Festiwalu „Chrześcijańskie Granie”.

– Staraliśmy się wybrać zespoły, które już osiągnęły pewien poziom – mówi Michał Guzek, pomysłodawca Festiwalu – jednocześnie tak się składa, że nasi tegoroczni wykonawcy reprezentują różnorodne nurty muzyczne: od rocka czy popu po staropolską poezję śpiewaną – dodaje.

W Jury tegorocznego koncertu zasiądą: Adam Guzdek m.in. twórca i dyrektor koncertu „Bądź jak Jezus” czy „Betlejem w Polsce”, Adam Batruch, producent muzyczny z Białegostoku oraz Szymon Babuchowski, poeta, dziennikarz „Gościa Niedzielnego” i lider zespołu „Dobre Ludzie”.

Wydarzenie będzie dostępne w Internecie na portalu www.1on.pl już 26 maja, w święto św. Filipa Neri, patrona Fundacji „Chrześcijańskie Granie”. Same koncerty zostaną nagrane wcześniej w chorzowskim studiu Adama Guzdka w Parku Śląskim.

Nadal trwa akcja zbierania funduszy na wydarzenie na: https://zrzutka.pl/bf2he2

O FESTIWALU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE

Festiwal „Chrześcijańskie Granie” organizowany jest od 10 lat przez Fundację i sklep pod tą samą marką. Celem projektu jest Ewangelizacja oraz promocja młodych, dobrze zapowiadających się wykonawców z nurtu muzyki CCM.
Wśród dotychczasowych laureatów Festiwalu są m.in.: zespół Love.Story z Magdaleną Frączek, StronaB, Soudaron, czy Iwona Janicka.