Dzień Papieski 2022 – Tylko Ty w TRÓJCE!

Dzień Papieski 2022 – Tylko Ty w TRÓJCE!

11 października, 2022 0 przez m.guzek

W Dzień Papieski 2022 w Radiowej Trójce już 16 października o 7.05 usłyszy zespół TYLKO TY złożony jest z absolwentów i stypendystów DZIEŁA NOWEGO TYSIĄCLECIA. Grupa w tym roku zdobyła miano ODKRYCIE ROKU 2022 w konkursie NON STOP CCM. W ramach nagrody zagrają wraz z czołówką młodej sceny muzyki chrześcijańskiej podczas finału CHRZEŚCIJAŃSKIEGO GRANIA.  Na program zaprasza MARCIN WITAN. 

 

XXII Dzień Papieski obchodzony będzie w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie 16 października 2022 pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Głównym przesłaniem wspomnianego dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka. Oddalając się od Boga i poszukując złudnej wolności poza samą prawdą, człowiek gubi sens i właściwą perspektywę swojego życia. (Więcej w materiale Interpretacja hasła XXII Dnia Papieskiego). – czytamy na DZIELO.PL

 

 

DOŁĄCZ JUŻ DZISIAJ – FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE 2022 >>>

 

 

 

 

Zespół TYLKO TY powstał w 2013 roku i od tego czasu koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Tworzą go stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Do tej pory wystąpili w kilku telewizyjnych koncertach, śpiewając m.in. u boku Mateusza Ziółko, Justyny Steczkowskiej, Olgi Szomańskiej, Haliny Frąckowiak, Piotra i Krzysztofa Cugowskiego, Piotra Barona i wielu innych cenionych artystów. W 2016 roku zagrali kilka koncertów podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. TYLKO TY występował również na takich wydarzeniach jak: gala wręczania nagród TOTUS TUUS na Zamku Królewskim w Warszawie, Festiwal Bądź jak Jezus czy gościnnie w III Międzynarodowym Festiwalu „Alleluja, czyli Happy Day”. W 2021 pojawiła się na rynku ich debiutancka płyta pt.” Pokochaj jeszcze raz”.

 

 

 


Festiwal Chrześcijańskie Granie
 odbywa się od 2011 roku w Warszawie. Na scenie m.in. w Arenie Ursynów, w Parku Sowińskiego czy Katolickiego Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE wystąpiło kilkudziesięciu artystów z całego kraju. Wśród nich byli debiutanci: Muode Koty, Soudarion, StronaB, Albo i Nie, ale także gwiazdy muzyki z dobrym przesłaniem: Gospel Rain, Antonina Krzysztoń, Arkadio czy ks. Jakub Bartczak. Artyści występujący na festiwalu prezentują różne gatunki muzyczne od popu, rocka poprzez hip-hop po poezję śpiewaną. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 23 października o 15.00 w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach.

 

Bilety na festiwal Chrześcijańskie Granie można zakupić w cenie 49 zł na stronie: Biletyna.plebilet.plkupbilecik.pl. Bilety pokrywają koszty organizacji m.in. transmisji, nagłośnienia czy światła. Bilety w niższej cenie na festiwal można otrzymać również poprzez wsparcie na platformie Patronite.pl.

 

 

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć poprzez wydarzeniu na FB: Festiwal Chrześcijańskie Granie 2022 oraz na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

 

WARSZAWA: KONCERT PAPIESKI 2022 – DZIEŃ PAPIESKI TVP1 (chrzescijanskiegranie.pl)

 

Program koncertu oparty jest na utworach muzycznych z tekstami z Pisma Świętego, głównie z repertuaru zespołu „2Tm2,3”. Ma to podkreślić, że organizatorzy w warstwie słownej sięgają do źródła, czyli do Słowa Bożego.

W widowisku wystąpią znakomici artyści: Kamil Bednarek, Tomasz Budzyński, Angelika Korszyńska-Górny, Robert Litza Friedrich, Andrzej Lampert, Darek Maleo Malejonek, Siostry Melosik, Kasia Moś, Lidia Pospieszalska.

Koncert poprowadzi Krzysztof Ziemiec.

„Blask prawdy”, koncert z okazji XXII Dnia Papieskiego: 16.10, TVP1, godz. 17:30