WARSZAWA: Walentyki 2020 z FISHECLECTIC

WARSZAWA: Walentyki 2020 z FISHECLECTIC

21 stycznia, 2020 0 przez m.guzek

Kto lepiej poruszy temat miłości podczas dnia zakochanych, jak nie małżeński duet artystów, który zadebiutował płytą opartą na miłosnej poezji hebrajskiej z Pieśni nad Pieśniami. Po raz pierwszy w Dobrym Miejscu wystąpi zespół FISHECLECTIC w koncercie pt. “Chodź, pójdziemy za rękę”.

 

Po latach zdobywania doświadczeń muzycznych i życiowych oraz kolaboracji z innymi zespołami małżeństwo dwojga muzyków: Joanny Kupczyńskiej – wokalistki i autorki piosenek oraz Łukasza Kupczyńskiego – poety, rysownika, kompozytora i multiinstrumentalisty zdecydowało się stworzyć własny, autorski projekt – miłosną opowieść muzyczną inspirowaną Pieśnią nad Pieśniami. Płyta pt. „Wejdź” wydana w 2012 roku , z utworami takimi jak Pieczęć, Popatrz na mnie, czy Ukochana, zdobyła serca słuchaczy, przekonując głębią przekazu, oryginalnymi wokalami i niepowtarzalnym stylem muzycznym, z pogranicza dream indie pop i akustycznego folk. Rok po wydaniu albumu, artyści rozpoczęli działalność koncertową. Przy dużej dozie kreatywności i muzycznej wszechstronności, między innymi Łukasza Kupczyńskiego, który podczas koncertów gra na ośmiu różnych instrumentach, udało się z powodzeniem przełożyć wielowarstwowe utwory muzyczne na żywe występy. Zespół Fisheclectic, wspierany przez gitarzystę Michała Dziubę, oraz Mateusza Sałaciaka na padach perkusyjnych, zaczął pojawiać się na scenach festiwali muzycznych – SLOT Art Festiwal, Song of Songs Festival, Ławka Festiwal, Woodstock, a także na wielu scenach klubowych i teatralnych w kraju i za granicą. W międzyczasie powstała kolejna, tym razem dwujęzyczna płyta pt. „Biorę Ciebie”, z której pochodzą dwa najpopularniejsze utwory zespołu: „Chcę widzieć Cię” i Ucisz się. W maju 2018 odbyła się premiera trzeciego albumu zespołu pt. „Jeszcze Nie Znikaj”, prezentowanego w Programie trzecim Polskiego Radia między innymi przez Marka Niedźwieckiego, który zaprosił zespół do audycji Markomania.

 


To z najnowszej płyty pochodzi piosenka „Chodź”. Skomponowana na podstawie miłosnego wiersza męża dla żony i zilustrowana filmem zrealizowanym przez Eye One Studio w Poznaniu, który można obejrzeć na kanale YouTube, może stać się inspiracją dla wielu par.

 

Jednak występ Fisheclectic to nie tylko uczta muzyczna dla zakochanych, ale również przesłanie o miłości, która przekracza granice doczesnego życia i jest dostępna dla każdego.

 

Szukaj dobrej muzyki na

sklep.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

14 lutego 2020 r. godz.: 19:00.
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B
Bilety – 35 zł

Szczegóły: http://dobremiejsce.org/

 

 

Przykładowe utwory YT: