PELIKAN – nasza relacja z pierwszego koncertu

PELIKAN – nasza relacja z pierwszego koncertu

12 lipca, 2016 Wyłącz przez mateo

Pelikan - koncert w Graj Cafe

“Nie jesteśmy zdrowi, popełniamy różne błędy, jeden Lekarz nas uzdrowi i nauczy razem chodzić.” – śpiewa małżeństwo z miesięcznym stażem. A co Oni mogą wiedzieć? Mogą, mogą i nawet to przeżywają.We środę 29 czerwca 2016 w Graj Cafe w Otwocku zagrał niezwykły duet. Dość powiedzieć, że znajdziecie w nim: magda.lenę frączek oraz jej męża, Alberta. Pięknie było.

 

Magda.lenę Frączek znamy już dosyć dobrze z płyty Love Story “Talitha kum” (Debiut 2011), oraz z solowej płyty “Effatha” (Złoty Krążek 2014), które od lat utrzymują się w czołówce sprzedaży. Coś jest w tej muzyce, że chwyta i porusza, dlatego chętnie wybraliśmy się do Otwocka, żeby przekonać się, że ten nowy projekt – PELIKAN jest równie interesujący.

 

Magda wspólnie z mężem – Albertem, na pięknie oświetlonym tarasie Graj Cafe (Otwock, ul. Warszawska 33A), zagrali kameralny koncert dla kilkunastu osób. Możemy tylko powiedzieć, że warto było przyjechać. Fani solowej twórczości Magdy mogli znaleźć coś dla siebie. Całość była bardzo akustyczna, gdyż jedynym instrumentem towarzyszącym była gitara Alberta oraz jego wokal. Ci zaś, którzy tęsknią za stylem Love Story musimy rozczarować – jak to mówią nasi sąsiedzi zza miedzy – “to se ne vrati”. Ale spokojnie! W muzyce Pelikana pojawiło się sporo ciekawych dźwięków, które sprawiają, że jest to coś nowego i świeżego.

 

To co usłyszeliśmy zostawia ślad. W pamięci i sercu. To coś dobrze znanego, a zarazem nowego – zdecydowanie ten duet małżeńsko-muzyczny ma w sobie potencjał. Nie tylko “życiowy”, ale także estradowy. Czekamy więc na następne koncerty i pierwsze profesjonalne nagranie. A mamy nadzieję, że stanie się to niedługo, bo całość koncertu była rejestrowana. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia naszego partyznackiego nagrania fragmentu utworu “Po Burzy”:

 

 

Chrześcijańskie Granie objęło wydarzenie patronatem. Płyty Magda.leny Frączek można kupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Nasza fotogaleria z koncertu na FACEBOOKU>>>.

fanpage Pelikana: www.facebook.com/pelikanmusic

fanpage Graj Cafe: www.facebook.com/GrajCafe

 

pelikan koncert fot Mateusz Stolarski (29) Pelikan - koncert Graj Cafe