Nowy zespół na scenie: TRZY NIE 4

Nowy zespół na scenie: TRZY NIE 4

6 czerwca, 2018 Wyłącz przez mateo
TRZY NIE 4

Trzy nie 4 (fot. Kacper Sarama – mat. zespołu)

 

W serwisie koncerTY.chrzescijanskiegranie.pl pojawił się nowy zespół! TRZY NIE 4 grają połączenie dobrego, klasycznego rocka (choć nie tylko!) z dobrym przesłaniem. 

 

„Trzy nie 4” to zespół z Mielca, grający muzykę z przesłaniem, inaczej mówiąc muzykę chrześcijan. Zespół postanowił wypośrodkować się pomiędzy utworami „lekkimi, łatwymi i przyjemnymi”, a muzyką bardzo ambitną, więc gra zarówno znane utwory, jak i własne kompozycje w dość nietypowych, ale chyba ciekawych aranżacjach. Nie zamyka się na jeden styl czy gatunek – w utworach wykonywanych przez „Trzy nie 4” pojawiają się elementy rocka, funku, jazzu, latino, bluesa czy reggae.

 

Oficjalnie zespół istnieje od listopada 2000 roku. Jednakże muzycy tworzący zespół współpracują ze sobą już od dobrych 25 lat (albo i więcej), uczestnicząc w różnych projektach i grając w zespołach chrześcijańskich. W końcu doszli do wniosku, że trzy to idealna liczba i tak powstał zespół „Trzy nie 4”.

Zobacz też koncert: TRZY NIE 4 – Rzeszów (10 czerwca 2018)

 

Muzyka, którą zespół wykonuje niesie ze sobą coś więcej niż tylko dźwięki i „jakieś” słowa. W dobie wszechogarniającej nas pustyni słów członkowie zespołu zaczęli mieć dość banalnych tekstów. Postanowili zaśpiewać „Chwalę Ciebie Panie”, „Miłość to On” lub „Pokładam w Panu ufność mą”. Chcieli też wreszcie pokazać tym, którzy prosto kojarzą: muzyka chrześcijańska=amatorszczyzna, że można grać ciekawie i na dobrym poziomie muzykę, która opowiada o Bogu, miłości do Boga i człowieka, przyjaźni i tolerancji.

 

Zespół „Trzy nie 4” ma na swoim koncie jedną wydaną płytę, z kolędami („Nie budźcież go ze snu”), a obecnie przygotowuje się do wydania nowej płyty, w większości z własnymi kompozycjami. Pierwszy utwór z tej płyty, „Wszechobecny”, można zobaczyć i posłuchać na kanale youtube zespołu.

 

ZAPROŚ ZESPÓŁ TRZY NIE 4 DO SIEBIE >>>

 

 

Skład zespołu:

Marek Kozik –gitara elektryczna, śpiew

Grzegorz Polak – perkusja

Piotr Sadłoń – gitara basowa, chórki